Здоров'я

Хронічна втома: причини, наслідки та як позбутися

Робота без вихідних, сварки з близькими людьми, постійні стреси і нервова напруга вимотує організм нітрохи не менше, ніж важкі хвороби. Людське тіло не розрізняє фізичну і психологічну загрозу. Тому, коли ми працюємо у більш щільному графіку, сперечаємося з друзями та коханими або нервуємо у заторі, наш організм реагує так само сильно, як в ситуації «життя або смерті». Такий постійний стрес загрожує перерости у хронічну втому за дуже короткий термін. Які ж причини та наслідки хронічної втоми, а також, що допоможе від неї позбутися, дізнаєтеся в матеріалі.

Причини виникнення хронічної втоми

Отже, щоденний стрес ми вже згадали. Але це не єдина причина появи хронічної втоми. На розвиток проблеми впливає:

  • постійна перевтома;
  • нерегулярне і неправильне харчування;
  • лікування сучасними синтетичними і сильнодіючими препаратами.

Як наслідок, людина починає відчувати сонливість, знижується концентрація, виникають відчуття слабкості та розбитісті. Більш того, СХВ (синдром хронічної втоми) може мати такі ж симптоми, як застуда, хвороба суглобів або нервової системи. Якщо вас переслідують головні болі без особливих причин, дратівливість, безсоння вночі та сонливість вдень, варто задуматися над ритмом життя.

Які наслідки синдрому хронічної втоми?

Працюючи до зносу, втома тільки накопичується, і це негативно позначається на якості виконаної роботи. Тому задумайтесь, чи не краще відвести кілька днів на відновлення сил, ніж пізніше й зовсім втратити працездатність.

Нерідко ми помічаємо, що під час стресової ситуації нам набагато простіше застудитися або захворіти. І це так. Вірусні та бактеріальні інфекції з легкістю проникають до організму, який ослаблений стресами. Але медики також стверджують, що на грунті СХВ розвиваються серйозні захворювання, навіть онкологія.

Як позбутися синдрому хронічної втоми?

  1. Перше, що слід зробити – встановити режим дня.Зменьшіть навантаження, чітко розпишіть час прийому їжі, підйому і відбою. Навіть, якщо у вашому графіку не так вже й багато годин для сну, дотримуйтеся розпорядку дня. Організм адаптується і буде «встигати» відновити сили.
  2. Консультація фахівця.Звернувшись до лікаря, ви зможете чітко зрозуміти, які вам необхідні вітаміни, мінерали, імунокоректори та адаптогени (лимонник, женьшень, ехінацея і т. д.). Вони покращують імунну систему і підвищують стійкість до стресів.
  3. Правильне харчування і мінімум шкідливих звичок допоможуть позбутися СХВ. Намагайтеся вживати якомога більше овочів і фруктів, пийте багато води.
  4. Приймайте водні процедури та робіть розслабляючі масажі.Контрастний душ вранці та ввечері нормалізує роботу серцево-судинної системи, прискорює обмін речовин і надає бадьорості протягом усього дня.
  5. Ранкова пробіжка або хоча б щоденна 5-хвилинна розминкадодасть сил зранку, а вже через місяць ваш організм обов’язково подякує за подібні регулярні заняття.

Будьте здоровими і бережіть себе!

 

Джерело – tilo.stb.ua