Здоров'я

Причини появи карієсу

Карієс – процес повільної демініралізаціі емалі і її руйнування під дією бактерій. Звідки беруться бактерії і як захистити дітей? – задалася я питанням.

 

Причини, на думку лікаря-стоматолога Філіппінкова А.А .:

Відсутність достатньої гігієни = не видаляється зубний наліт.

Не завжди батьки приділяють дитині достатньо уваги, мало хто готовий щовечора супроводжувати дитину в ванну і спостерігати, чи правильно вона чистить зуби. Більш того, чистка зубів далеко не найулюбленіший процес для дітей, вони готові уникати його під будь-яким приводом. Саме тому дуже важливо з самого раннього віку привчати дитину до гігієни так, щоб це заняття стало невід’ємною звичкою.

 

«Пляшковий карієс»

Батьки не обмежують контакт дитини з соскою, той затискає пляшку із сумішами або іншим харчуванням в роті на довгий час, що призводить до розвитку бактерій.

Суміші можуть містити цукор, формується зубний наліт, який при недостатній гігієні закріплюється в твердих зубних ускладненнях.

 

Карієс передається як інфекція

Одна з теорій виникнення карієсу у дуже маленьких, пов’язана з тим, що батьки змочують власною слиною соску або використовувати одні і ті ж столові прилади. В результаті бактерії дорослого заносяться в рот дитини.

 

Генетична схильність

Вроджено дуже слабка емаль у дітей, це може бути пов’язано як з генетичними причинами, так і з впливом, який міг надати протягом вагітності, коли мати курить або вживає певні препарати.

 

Необмежене вживання вуглеводів

Всі діти люблять солодощі, і батьки не завжди в змозі відмовити своєму малюкові, коли він просить шоколад, карамель, іриски або газовану воду. Велика кількість цукру, що міститься в цих продуктах, стає відмінним живильним середовищем для бактерій, які формують зубний наліт. При недостатній гігієні він сприяє розвитку карієсу.

 

Також карієс зубів дітей може бути пов’язаний з шлунково-кишковими захворюваннями, зниженням імунітету і гіповітамінозом, низьким вмістом у воді фтору, фосфору і кальцію.

 

Дитячий дієтолог Анна Бойко