Здоров'я

5 простих правил для здоров’я дитячих очей

5 рекомендацій, які вбережуть вас від грубих помилок. Рекомендації для батьків маленьких дітей.

 

1. Створіть умови для перебування вашої дитини на вулиці мінімум 2 години в день. Особливо це правило цінне для батьків – міопів. За даними ВООЗ це знизить ризик виникнення короткозорості у дитини, а якщо така вже є – знизить швидкість її прогресування. Тому вибираючи між черговим походом в магазин, рушайте краще з дитиною на прогулянку.

2. Купіть своєму чаду хороші сонцезахисні очкі. Влітку на морі я помітила, що постійно в окулярах були тільки мої діти. Але ж 80% всієї дози УФ, які потрапляють в очі, людина отримує за перші 3 роки свого життя. А потім, як то кажуть, пізно пити боржомі.

3. Не надто навантажуйте дітей роботою на близькій відстані (малювання, письмо, читання, розмальовки, мозаїки, гаджети) до 6-7 років. Це справа потрібна, але не більше 15 хвилин. Тому в цьому ніжному віці фраза буде звучати так – “справі годину, а потісі час”!

4. Якщо дитині призначили окуляри, не чекайте поки вона виросте. Чим раніше вона їх надягне, тим більше шансів, що зір сформується правильно. Адже якщо картинка буде нечіткою, то мозок не “навчиться” бачити як потрібно. Тут згадуємо фразу про боржомі!

5. Будьте уважнішими до дитини! Якщо вона відмовляється читати, мало цікавиться навіть планшетом, погано встигає в школі – це привід звернутися до офтальмолога, а психолог вже після. Дуже часто причина в тому, що дитина просто не бачить, або їй дуже складно утримувати чіткість при наявності аномалії рефракції. Випадків дуже багато, коли потрібні просто окуляри, а замість цього діагноз і сеанси у психолога.

 

Автор – офтальмолог, Євгенія Войток, pro_glaz