Здоров'я

Неправильний прикус у дітей – чому виникає і як виправити

У 10 випуску «Я соромлюсь свого тіла» Валерій Ославський разом з лікарем-стоматологом з’ясовували, що знають учні молодших класів про вади прикусу і у кого з них вони є. Такий дефект приховує в собі набагато більше загроз, ніж здається на перший погляд. Які причини неправильного прикусу у дітей і як виправити прикус – читайте в матеріалі.

У віці від 6 до 12 років молочні зуби змінюються на постійні. Це має проходити під пильним наглядом стоматолога, аби не проґавити одну з найчастіших дитячих проблем – ваду прикусу.

 

Чому виникають проблеми з прикусом?

Корінні зуби значно більші за розміром, ніж молочні, і на дитячій щелепі для них просто не вистачає місця. Коли щелепа виростає, широкі корені молочних зубів поступово розсмоктуються, і вони випадають, звільняючи місце для постійних.

Якщо молочний зуб своєчасно не випадає, відповідний корінний може вирости поряд і порушити прикус. Якщо молочний зуб вже випав, а постійний ще не виріс, то сусідні зуби інколи заповнюють вільне місце. З цієї причини молочні зуби треба лікувати, поки вони не хитаються, і добре за ними доглядати.

Види прикусу:

  • медіальний – нижня щелепа виступає над верхньою;

  • дистальний – верхня щелепа занадто виступає над нижнью;

  • відкритий – зуби не змикаються взагалі.

 

Як виправити прикус?

До 12 років достатньо металевої пластинки і силіконової капи. Щоб виправити прикус після 12 років, треба впродовж кількох місяців або років носити брекети. Це важливо не лише з естетичних міркувань, але й задля здоров’я. Наслідки неправильного прикусу досить серйозні та небезпечні.

 

Як виявити у дитини вади прикусу в домашніх умовах?

Це легко зробити за допомогою жувального тесту. Дитина має відкусити моркву, пережувати та виплюнути. Якщо прикус правильний, шматочки будуть однакового невеликого розміру. Це означає, що м’язи працюють добре і жування якісне. Якщо неправильний – навпаки, шматочки неоднакові.

 

Джерело – tilo.stb.ua