Здоров'я

ГРЗ і ГРВІ у дитини: як часто це може траплятися – норми медицини

ГРЗ або ГРВІ у дитини, та й взагалі будь-яка хвороба – завжди стрес для всієї родини. І всім хочеться, щоб це траплялося якомога рідше. На жаль, дитячі хвороби неминучі. А деякі педіатри вважають, що навіть корисні.

У кращих педіатрів набагато більшу тривогу, ніж діти з групи ЧХД (часто хворіючи діти), викликають малюки, які категорично не хворіють респіраторними захворюваннями. Вони вважають, що ГРЗ – це своєрідне тренування організму в «бою» з вірусами і бактеріями.

 

НЕБЕЗПЕЧНИЙ СИМПТОМ

Якщо у малюка до двох-трьох років жодного разу не було підйому температури, кашлю і нежиті, це в переважній більшості випадків означає, що його організм, контактуючи з інфекцією, не дає зворотний зв’язок. Небезпека того, що імунна система дитини «зірветься» і виникне якесь більш серйозне захворювання, в цьому випадку дуже велика. Тому не варто сильно засмучуватися з приводу ГРЗ і ГРВІ. Поставтеся до цього як до нормального процесу дорослішання малюка.

 

ГРУПА ЧХД – ЩО ЦЕ ТАКЕ?

Визначення ЧХД – це не діагноз, а спеціальний медичний термін, під «егідою» якого об’єднуються в групи підвищеної лікарської уваги часто хворіючи діти. І тут виникає питання: часто – це як? Згідно з нормами Всесвітньої організації охорони здоров’я в групу ЧХД потрапляють діти, що хворіють більше п’яти разів протягом одного року. Але у кожної країни – свої нормативи. Наприклад, в США і Великобританії вважається нормальним, якщо дитина, що відвідує дитячий колектив, хворіє на ГРЗ 8-10 разів на рік. В Україні абревіатура ЧХД поширюється на дітей, якщо у віці до трьох-чотирьох років вони хворіють на ГРЗ більше 4 разів на рік, після чотирьох років – більше 5 раз на рік.

 

Звірте частоту хвороб своєї дитини до світових і вітчизняних норм і прийміть правильне рішення: чи не хвилюєтесь даремно, або шукайте шляхи для зміцнення здоров’я дитини.

 

Джерело – moirebenok.ua