Здоров'я

Не три мене

Ви коли-небудь замислювалися над тим, що будь-яка професія може викликати проф. деформацію?

Ось йду я в звичайнісінький ранок, вести дітей в садочок. І на вході сидить охоронець і “ніжно” тре свої сонні очі. Звичайнісінька людина швидше за все привітається і піде собі далі з думками про майбутні справи. Але тільки не офтальмолог.

Не секрет, що очі не можна терти (про це у кінці замітки), але я  звернула увагу ЯК він це робив. І згадала як труть очі усі мої знайомі.

Ось так зародилася сьогоднішня тема.

 

Итак спочатку про веселе. Чисто моє спостереження: чоловіки труть очі кулаком, частиною долоні, що ближче до зап’ястка, ще буває серединкою зігнутого вказівного пальця. Жінки чешуть, труть очі кінчиками пальців. А діти як чоловіки вважають за краще терти очі кулаками, особливо коли ревуть. Адже правда, так? Фото підтвердження бачите на зображенні.

А тепер про головне! Ви швидше за все чули про те, що терти очі категорично не рекомендується. Давайте коротко пройдемося по причинам чому не можна терти очі:

  • Ризик подряпати рогівку нігтем, вією, пилом
  • При регулярному терті рогівка отримує мікротравму, стоншується, міняє свою конфігурацію і можна “заробити” астигматизм і навіть кератоконус.
  • Око 100% почервоніє і виглядатиме “хворим”, причиною знову – таки являється мікротравма судин зовнішньої оболонки ока.
  • Ризик занести собі інфекцію з рук дуже просто. Хто з нас миє руки перш ніж  почухати/потерти очі? Привіт блефарит і кон’юнктивіт.

 

Тепер, коли ви це прочитали, я точно  упевнена, що ви теж почнете спостерігати за своїми рідними і друзями.

 

Автор – офтальмолог, Євгенія Войток, pro_glaz