Здоров'я

Пояснюємо дітям, чому важливо мити руки правильно

 
 
Як пояснити дитині, що правильно мити руки – це не просто чергова примха батьків, а дуже серйозний і відповідальний захід. Хоча б тому що миття рук – це один з методів профілактики ГРВІ, грипу, ротавірусу та інших захворювань, якими так славиться осінній сезон.
 
Дотримання правил особистої гігієни – це не тільки хороший тон виховання, але і профілактика поширення хвороб, яка традиційно починається з рук. Миємо руки з дітьми і з часом вони навчаться робити це самостійно.
Пиріжок з багнюки, камінчик на щастя, Жаба-улюблений друг – і це тільки частина скарбів, які діти так люблять приносити додому. Але і ці милі подаруночки разом з собою приводять товаришів – натовп мікробів.
Діти часто не хочуть слухати батьків, коли ті просять їх помити руки перед їжею, після використання вбиральні або після приходу додому з вулиці. Але істина залишається золотою – миття рук поки що є кращим засобом для запобігання поширенню бактерій і кращим захистом від хвороб.
 
Миття рук – перша лінія оборони проти мікробів
 
Мікроби поширюються різними способами: при контакті з брудними руками, при зміні брудного підгузника, через заражену воду та їжу, повітряно-крапельним шляхом, торкаючись до поверхонь, де є крапельки від кашлю або чхання, або через прямий контакт з хворою людиною.
Коли дитина контактує з мікробами, вона може абсолютно ненавмисно поширити їх по організму, потерши очі, ніс або рот. Якщо в організм дитини потрапила інфекція, то це тільки питання часу, коли тим же захворюванням заразиться вся сім’я.
Ретельне миття рук – це перша лінія захисту від поширення багатьох хвороб: від звичайної застуди до більш серйозних інфекцій, наприклад, менінгіту, бронхіоліту, грипу, гепатиту та й більшості типів інфекційної діареї.
 
Як правильно мити руки дітям
 
Ось, як правильно навчити дитину мити руки і позбутися від ненависних мікробів. Навчіть свою дитину мити руки самі, а краще – мийте разом, щоб вона знала, як важлива така звичка.
Мити руки потрібно в теплій воді, щоб маленьким ручкам не було занадто гаряче. Намилюйте руки протягом 20 секунд (не обов’язково купувати антибактеріальне мило, підійде будь-яке). Обов’язково перевірте, чи промили між пальцями і під нігтями – мікроби люблять там засиджуватися.
Також не можна забувати про зап’ястя. Змийте піну і насухо витріть рушником.
 
Щоб уберегти сім’ю від бактерій, зробіть миття рук звичкою і правилом для всіх, особливо:
  • Перед прийомом їжі і перед приготуванням
  • Після вбиральні
  • Після прибирання по дому
  • Після контакту з твариною, включаючи домашніх вихованців
  • Після відвідин або догляду за хворою людиною
  • Після висмаркування носу, кашлю або чхання
  • По приходу додому з вулиці (після ігор на майданчику, роботи в саду, вигулу собаки)
Не варто недооцінювати миття рук! Пару секунд з милом здатні уберегти вас від декількох візитів до лікаря!
 
Сподіваємося, стаття була вам корисна, і ви легко і швидко навчите свою дитину мити руки.
 
 
Джерело – uaua.info