Здоров'я

Як допомогти дитині при головному болю

За статистичними даними головний біль починає проявлятися у дітей в дошкільному віці, приблизно в 6 років. Головний біль у дитини може бути результатом, як звичайної перевтоми, стресу або впливу шуму, так і серйозного захворювання, повідомляє “Все про дітей” .

Якщо головні болі у дитини відбуваються на регулярній основі або викликані гострими або хронічними захворюваннями, то консультація c лікарем педіатром обов’язкова. Комплексне обстеження допоможе з’ясувати причину симптому і сформувати схему лікування.

Народних і домашніх методів для позбавлення від головного болю існує досить багато. У цій статті ми розглянемо найбільш ефективні способи і засоби від цієї недуги, які застосовуються для маленьких пацієнтів.

 

Як допомогти дитині при головному болю:

1. Провітрювання приміщення дає відмінні результати при головному болю у дітей.

2. На лоб і віскі прикладіть холодний компрес, для цих цілей підійде мокрий рушник. Ця процедура полегшить стан малюка.

3. Один з ефективних способів позбавлення від головного болю – укласти малюка і почитати йому цікаву книжку або захопити спокійної грою, поставити легку заспокійливу музику.

4. При необхідності можна дати дитині слабкий заспокійливий відвар або настій на основі м’яти, меліси або ромашки. Спосіб приготування – на 1 столову ложки взяти склянку окропу і потримати на водяній бані 15 хвилин. Далі настояти протягом 45 хвилин, потім процідити і долити кип’яченої води до початкового об’єму. Такий відвар можна давати дитині тричі на день по третині склянки.

5. Можна спробувати натерти скроневу частину ефірним маслом грейпфрута, перцевої м’яти, лаванди або апельсина.

6. Ефективним стане легкий масаж в області потилиці, скронь і задньої частини шиї. Досить легкого погладжування, щоб розслабити м’язи.

7. Розчешіть малюкові волосся – під час цієї процедури поліпшується мозковий кровообіг, і дитина швидше заспокоюється.

8. Головний біль може бути результатом тривалого сну. Викликається падінням рівня глюкози в крові. У таких випадках оптимальний вихід – дати дитині поїсти.

 

Процедури нетрадиційної медицини не мають побічних дій на дитячий організм. При цьому слід пам’ятати, що будь-які дії потрібно обов’язково погоджувати з лікарем, щоб виключити серйозні захворювання, що вимагають медикаментозної терапії.

 

Автор – Мар’яна Чорновіл