Здоров'я

Вправи для очей: зміцнюємо зір

Сьогодні все більше людей страждають від проблем із зором. Робота за комп’ютерами і планшетами, а також постійне використання мобільних телефонів не проходять безслідно для здоров’я очей. Тому читайте в нашому матеріалі про гімнастику для очей, яку можна проводити вдома.

Як зняти напруження з очей?

 1. Міцно примружтеся і рахуйте до п’яти. Потім відкрийте очі та повторіть вправу ще тричі.
 2. Швидко моргайте впродовж 20 секунд, а потім заплющіть очі на 10 секунд. Цю вправу треба повторювати кілька разів.
 3. Відведіть погляд максимально далеко вправо, потім вліво. Головою при цьому не рухайте. Повторювати вправу необхідно не менше п’яти разів.
 4. І остання вправа – повільно відкрийте очі й поморгайте 10 секунд.

 

Вправи для людей, що страждають короткозорістю

 1. Заплющіть очі на 3–5 секунд. Потім відкрийте і тримайте їх розплющеними стільки ж часу. Цю вправу робимо від шести до восьми разів.
 2. Вказівний, середній та безіменний пальці покладіть на верхнє віко ока. Потрібно посидіти так 1–2 секунди. Цю вправу робимо від трьох до чотирьох разів.
 3. Підніміть область вздовж надбрівних дуг та повільно закривайте повіки. Цю вправу робимо від восьми до десяти разів.
 4. Покладіть вказівний палець на зовнішній кут ока, середній — у центрі верхньої частини очної орбіти, безіменний – на внутрішню зону ока. Потім опустіть повіки. Цю вправу робимо від восьми до десяти разів.

 

Вправи для людей, які страждають далекозорістю

 1. Поверніть голову направо, переміщаючи погляд. Потім поверніться на початкову точку. Цю вправу робимо від п’яти до десяти разів.
 2. Підніміть праву руку до рівня очей і малюйте пальцем уявне коло, рухаючись за годинниковою стрілкою, а також – стежте за ним поглядом. Цю вправу робимо сім разів.
 3. Щодня читайте текст, написаний дрібним шрифтом, протягом декількох хвилин. Спочатку при нормальному освітленні, а потім приглушіть його. Але пам’ятайте: освітлення має бути таким, щоб читаючи, вам доводилося трохи напружувати очі.

 

Джерело – tilo.stb.ua