Здоров'я

Як уберегти дитину від травм на дитячому майданчику

Дітвора із задоволенням грає на дитячому майданчику, часом забуваючи про все на світі. А ось батькам завжди варто пам’ятати, що це місце підвищеної небезпеки для малюків. Синці та садна, порізи, сколений зуб … Це лише невеликий перелік травм, які малюк може отримати на дитячому майданчику …

Статися неприємність може з кожним, тому батькам так важливо знати основи надання першої допомоги при травмах різного роду.

 

НЕБЕЗПЕЧНІ ГОЙДАЛКИ

Діти не завжди правильно оцінюють ступінь небезпеки і можуть потрапити під удар гойдалок.

Якщо розбита губа. Нахиліть голову дитини вниз, полийте на розбиту губу водою з пляшки, щоб змити бруд, а потім прикладіть паперову серветку, щоб зупинити кров. Перевірте, чи цілі зубки? Осколки, в тому числі і ті, що ось-ось відламаються, витягніть хусткою, щоб крихітка часом не вдихнув і не проковтнув їх. Удома прикладіть до губи шматочок загорнутого в целофан льоду. Якщо рана у малюка глибока, негайно вирушайте в травмпункт!

Источник: pixabay.com

Удар в спину. Таку травму дитина отримує, якщо зістрибує з гойдалок на ходу і не встигає відбігти вбік. У таких випадках можуть постраждати нирки і хребет. Обмацайте спинку малюка: чи немає больових точок? Придивіться, чи не змінилася хода. Удома простежите за тим, чи не порожевіла сеча. Це може свідчити про наявність в ній крові. Якщо щось не так, покажіть дитину лікарю!

Шишка на лобі. Іноді діти хапаються за сидіння гойдалок, відштовхують його і тут же отримують удар по голові. Садно обробіть перекисом водню, до шишки прикладіть холод і обов’язково покажіть малюка неврологу: переконайтеся, чи немає струсу мозку. Лікар розпізнає симптоми і надасть допомогу.

 

ПІСОК В ОЧІ

Не просіть дитину моргати або сильно стискати очі. Тим більше не дозволяйте їх терти: тверді піщинки можуть пошкодити рогівку. Нехай схилить голову, а ви промийте очі малюка великою кількістю чистої води з пляшки. Не стало легше? Дайте дитині чисту серветку – прикрити потерпілий очей. Якомога швидше зверніться до лікаря. Адекватно оцінити стан може лише травматолог або офтальмолог.

Источник: Depositphotos

КРОВ З НОСА

У жодному разі не пропонуйте дитині закинути голову назад! Кровотеча при цьому не зупиняється, а просто змінює напрямок: тепер кров по носоглотці спрямовується в шлунок. Малюка з розбитим носом потрібно просто посадити, покласти на перенісся лід або змочену в холодній воді тканину. Потім затиснути пальцями крила носа, а коли будуть готові ватні тампони (нехай хтось із дорослих допоможе їх зробити), змочити їх розчином перекису водню (3%) і акуратно ввести в носові ходи.

 

ЗАБОЇ І ПОРІЗИ

Кроха в розпал гри може впасти і збити коліна або лікті. Гострі металеві деталі, бите скло на дитячих майданчиках, на жаль, теж не рідкість. Як правильно обробити рану?

Источник: Shutterstock

Промийте пошкоджену поверхню водним антисептиком: перекисом водню, розчином фурациліну, бетадином, водним хлоргексидином. Не потрібно заливати рану зеленкою, йодом або спиртом – це марно і боляче! Спиртовим антисептиком обробляють тільки краї рани. Якщо кровотеча сильна, накладіть пов’язку. Найнебезпечніші – венозна і артеріальна кровотечі. Тут без допомоги лікаря вам не обійтися!

Венозна кровотеча. Кров темно-червоного кольору витікає з рани досить інтенсивно, але без поштовхів. Якщо пошкоджені вени на руках або ногах, накладіть джгут вище рани. І негайно вирушайте в лікарню!

Артеріальний кровотеча. Часу зупинити її дуже мало (буквально хвилини), адже кров рухається по артеріях під великим тиском і витісняється назовні дуже інтенсивно. При такій рані вона має яскраво-червоний колір, витікає поштовхами. Щоб зупинити кровотечу, затисніть пальцями краї рани. Покличте на допомогу. Нехай інша людина в цей час накладає джгут вище ушкодження. Кровотечі з підколінної і плечової артерій зупиняють, зігнувши кінцівку в суглобі і зафіксувавши її за допомогою джгута. Засічіть час накладення джгута: кожну годину його необхідно знімати на 15 хвилин.

 

МАМІ НА ЗАМІТКУ

На прогулянці потрібно бути готовою до можливих неприємностей. Тому подбайте про те, щоб у вас в сумочці завжди знаходилися предмети першої необхідності:

Источник: Shutterstock

  • антисептик для шкіри зі зручним розпилювачем;
  • 0,5-1 л питної води;
  • сухі і вологі серветки, дезінфікуючий гель для рук;
  • пластир;
  • знезаражувальний засіб (перекис, засоби на основі йоду).

Добре б мати гемостатичну губку (сорбент і антисептик, який допоможе швидко зупинити кров) і гіпотермічний (холодовий) пакет, все це можна придбати в аптеці.

 

І найважливіше: ніколи не втрачайте самовладання, адже дитина дуже тонко відчуває батьківські страхи і переживання. Спокій, упевненість і терпіння – ваші головні союзники у всіх екстрених ситуаціях.

 

Джерело – moirebenok.ua