Здоров'я

Як не варто лікувати кашель

Як не варто лікувати кашель не тільки у дитини, а й у себе і своїх близьких родичів. Кашель – захисна функція організму, його відповідна реакція на будь-якої подразник. Причин, які можуть викликати кашель, дуже багато і, відповідно, щоб правильно підібрати лікування, потрібно з’ясувати чому він виник.

Отже, 5 найпоширеніших помилок при лікуванні кашлю:

1. Лікування будь-якого кашлю практично у всіх сім’ях починається з “дай йому будь-якого сиропу або оті таблетки”. Самостійне призначення препаратів просто неприпустимо, особливо дітям. Різні препарати мають найчастіше прямо протилежний механізм дії (наприклад відхаркувальний і протикашельне) і здатні викликати пневмонію. Призначення ряду засобів від кашлю неприпустимо дітям до трирічного віку, а деяким і набагато пізніше. Також існують неприпустимі поєднання лікарських засобів здатних викликати отруєння.

2. Наступний етап лікування, це прийом різних засобів за порадою фармацевта (які часто і вищої медичної освіти не мають) і за порадою реклами. Так-так, “а на трамваї написано” до сих пір набагато більш вагомий аргумент ніж рада доктора. Тут все теж саме, що і в п1.

3. Лікування “домашніми” засобами. Тут окремо виділю всілякі розтирання і компреси, після яких дітей приносять в глибокій обструкції. Не потрібно це робити! Зараз кожна друга дитина алергік, навіть якщо її мабуть не сипле на цукерки і своїми діями ви тільки погіршуєте ситуацію. Пройшов час капусти з медом, козячого жиру, гірчичників і т.п. Пожалійте дітей.

4. Інгаляціі небулайзером! Підходять не всім, не завжди і не чим попало. Можна зробити як добре так і вкрай погано. Тільки після консультації лікаря

5. Лікування кашлю по телефону або інтернету. Дуже погана ідея! Щоб призначити правильне лікування (або не призначати його зовсім, так як в деяких випадках це взагалі не потрібно), лікар повинен бачити пацієнта. І це абсолютно не з шкідливості або спраги наживи, а тому що життя воно одне і воно неоціненне! Нерозумно ризикувати життям і здоров’ям через лінь сходити до лікаря!

Будьте здорові!

 

Автор – Олена Суркова, Доказовий педіатр