Здоров'я

Як лікувати кашель у малюка?

Лікування кашлю як з температурою так і без температури повинно проводитися тільки під наглядом лікаря-педіатра. При перших симптомах потрібно приступити до призначеної терапії. Але декілька порад для батьків, як доглядати за малюком з кашлем вдома.

Ось що може зробити мама для полегшення стану дитини:

– Спостерігайте за оптимальним рівнем вологості в кімнаті. Якщо почався опалювальний сезон і батареї своїм теплом неминуче сушать повітря, придбайте зволожувач повітря або зробіть його самі з підручних засобів. У ємність можна набрати чистої води і покласти на батарею – вода випарується і вологість підвищиться. В крайньому випадку можна раз на годину зрошувати кімнату водою з пульверизатора.

– Провітрюйте житло щонайменше двічі на день. Нестача кисню тільки погіршить стан дихальної системи вашого малюка.

– Робіть немовляті легкий масаж спини. Він допомагає відходженню мокротиння і поліпшення самопочуття дитини.

– Найчастіше пропонуйте дитині пити. Особливо якщо у немовляти підвищена температура тіла.

– Старий народний засіб від кашлю для немовлят – розтирання тваринним жиром. Робити процедуру краще всього перед сном. Гарненько розітріть тіло малюка на спині і грудях, укутайте і покладіть спати. Вранці дитина відчує себе набагато краще.

– Не забувайте про прогулянки. Вдихаючи свіже повітря, легені малюка розкриваються, наповнюються силою і свіжістю. Малюк відвернеться від болісного кашлю, а гарний настрій завжди позитивно впливає на процес одужання.

 

Джерело – nashamama.com