Здоров'я

Педикульоз у малюка! Що робити?

Настала осінь! Кінець відпусток і канікул. Діти повиходили в школи і дитячі сади і… ось він, жах всіх мам педикульоз! Ні дня щоб батьки не зверталися з питанням: “Аааа! Що робити?”

Давайте ж розберемо цю безумовно дуже не приємну, але абсолютно не смертельну і досить швидко вирішувану проблему.

Отже, почнемо з того, що педикульоз був, є і буде всюди. Він є і в Європі, і в нащій країні, і на сході. Педикульоз є скрізь де є організовані групи дітей. У багатьох країнах це взагалі не вважається великою проблемою і ставляться до цього явища як до банальної дитячої нежиті. Чомусь у нас в країні це прийнято вважати чимось, просто надзвичайним, поганим і ганебним. Саме з цієї причини педикульоз проблема що важко виводиться в дитячому колективі.

Що ж робити:

  1. Попередити всіх батьків дитячого колективу. Батьки повинні дивитися голови своїм чадам, мінімум 10 днів після останньої виявленої дитини, щодня!!!
  2. Дитина з будь-якими елементами педикульозу повинна бути оброблена одним з аптечних засобів, а після цього, сухі елементи повинні бути вибрані або вичесані густим гребінцем. Зараз в аптеках достатній асортимент протипедикульозних засобів для дітей від 6 міс!
  3. Повторити обробку на 5-й і бажано 10-й день.
  4. Випрати або термічно обробити весь одяг дитини, постільні приладдя, гребінці.
  5. Дітям у яких не виявлено педикульоз, але які були в контакті з хворим і продовжують відвідувати колектив, батькам і іншим домочадцям дитини з педикульозом, бажано обробити голову профілактичним засобом типу Лавінал профілактик.

 

І головне пам’ятати, поки батьками і співробітниками школи будуть замовчуватися спалахи, не проводитимуться одномоментні заходи у всіх дітей одночасно, педикульоз вивести буде практично не реально!

Не хворійте!

 

Автор – Олена Суркова, Доказовий педіатр