Здоров'я

Як змусити дитину чистити зуби: 10 веселих способів вирішення проблеми

Як правильно чистити зуби дітям, якщо зубів-то ще толком немає? Перші два-чотири зуба можна почистити вручну, обернувши навколо пальця шматочок чистого бинта. Коли зубів побільшає, пора користуватися зубною щіткою і пастою, як мама з татом.

Саме час розібратися, як навчити дитину чистити зуби. Не чекайте постійних зубів, щоб привчати малюка до гігієни рота. Каріозні молочні зуби – небезпечне вогнище інфекції, що призводить до хронічних застуд і навіть захворювань внутрішніх органів.

Але як привчити дитину чистити зуби, якщо вона вередує, і не розуміє, як це важливо для її здоров’я? Дуже просто: пограйте з нею!

10 ІДЕЙ ЯК ПРИВЧИТИ ДИТИНУ ЧИСТИТИ ЗУБИ ГРАЮЧИ

1. Купіть незвичайну зубну щітку. Дозвольте малюкові самостійно вибрати, що йому подобається: щітка з мультяшним героєм, зі звуковими ефектами і т.п. Купіть дитячу зубну пасту 2-3 різновидів. Смаки теж дозвольте вибрати малюкові. Веселі щіточки і різні пасти допоможуть підтримувати різноманітність, і дитині чистка зубів не набридне. Наприклад, у вихідні він чистить зубки полуничною пастою за допомогою щітки-вінні-пуха, а по вівторках і четвергах – банановою, за допомогою щітки-привида.

2. Купіть пластикову модель щелепи або просто іграшку з великими, детально зображеними зубами. Це буде модель, на якій ви з дитиною будете вчитися, як правильно чистити зуби дітям. Для солідності можете нарядити дитину в стоматолога (білий халат, марлева пов’язка). А перевіряти навички можна в ванній, під час чистки власних зубок.

3. Зробіть дошку «досягнень». Це може бути картонний лист, розкреслений по днях. За кожну чистку зубів – одна гарна наліпочка на цей лист. Набрав певну кількість наліпок – значить, настав час шоколадки. Вбиваємо одразу двох зайців – і солодке обмежуємо, і зубки чистимо.

4. Знайдіть антигероїв. Навчальні мультфільми і фільми для дітей теж допоможуть навчити дитину чистити зуби. Знайдіть історії про дітей, які не хотіли чистити зубки. І покажіть наочно, якими бувають результати такого протесту.

5. Викликайте зубну фею. Ночами зубна фея перевіряє, почищені чи зубки. І, якщо все в порядку, ховає під подушку солодкий подаруночок.

6. Підтримуйте дух змагання. Робіть сімейні змагання, наприклад, хто краще за всіх почистить зубки, у кого білосніжна посмішка, або у кого буде більше піни в роті під час чистки (діти будуть в захваті).

7. Щоб звичайний процес не перетворювався на рутину, придумуйте ігри зі злим монстром Карієсом, який страшенно боїться зубну щітку, і веселіться разом з малюком.

8. Пограйте в «дзеркало». Крихітка повинна повторювати кожен ваш рух. Згодом дитина до цієї гри звикне, і силоміць затягувати в ванну кімнату його вже не доведеться.

9. Купіть в магазині маленький пісочний годинник на 2 хвилини. Поки кольоровий пісочок сиплеться – старанно чистимо кожен зуб.

10. Чистіть зубки іграшок: нехай малюк розставить у ванній іграшки і особистим прикладом продемонструє, як правильно чистити зуби. Після майстер-класу можна почистити зубки і іграшок.

 

Джерело – uaua.info