Здоров'я

Як привчити дитину робити ранкову зарядку

Завдання батьків – прищепити чаду любов і позитивне ставлення до спорту, і перший крок до цього – привчити дитину робити ранкову зарядку. За допомогою дитячої гімнастики малюк швидко підбадьоритися, струсить з себе залишки сну і включиться в денний ритм – повідомляє портал для батьків “Все про дітей“.

Як відзначають фахівці, вводити зарядку в щоденний розпорядок дня можна з дворічного віку. Регулярне проведення ранкової гімнастики благотворно впливає на здоров’я і фізичний розвиток дитячого організму.

Тривалість дитячої гімнастики пов’язана з віком дитини: в 2-3 роки час виконання всього 5 хвилин, в 6 років – 10-12 хвилин.

1. Дорослі – наочний приклад для дитини. Важливе правило, батьки повинні робити дитячу гімнастику разом з малюком кожен раз, а також слід виконувати вправи з ентузіазмом, показуючи дитині, як це здорово і легко.

2. Чим молодша дитина, тим більше використовуйте гру під час зарядки. Це можуть бути веселі назви вправ, наприклад, «літачок», «вітерець», «незграбний ведмежа». Спробуйте весь комплекс гімнастики провести як сюжетну гру, наприклад, «Вчимо зайчика вправ».

3. Існує безліч віршиків для ранкової гімнастики, вони допоможуть дитині засвоїти нові вправи і піднімуть настрій.

4. Музичний ряд дуже важливий при виконанні зарядки. Робіть зарядку під веселу музику – ритмічні мелодії або дитячі пісні.

5. Бажано кожні 10 днів замінювати 1-2 вправи, щоб підтримувати у дитини інтерес до виконання зарядки.

6. Слід пам’ятати про те, що ранкова зарядка для дітей – це простий комплекс вправ для підняття тонусу організму, а не виснажливе фізичне тренування.

7. Під час зарядки виконуйте ті вправи, які добре знайомі і зрозумілі малюкові. З віком навантаження повинне поступово збільшуватися, але бути посильне для дитини, інакше неприємні відчуття позбавлять бажання займатися.

8. Виберіть для занять зручний одяг, в якій легко і комфортно рухатися. Одягніть на ніжки носочки.

9. Вселяйте в малюка впевненість похвалою, заохочуйте навіть найменші досягнення.

10. Якщо дитина відмовляється займатися, обов’язково з’ясуйте для себе причину і спробуйте її усунути.

11. Придбайте яскравий інвентар для вправ, щоб дитині було цікавіше займатися – скакалку, м’яч, обруч, спеціальний килимок.

«Мама, тато, я – спортивна сім’я» – тільки таке ставлення до ранкової зарядки допоможе зробити її традиційним ранковим ритуалом. Кращі методи для привчання малюка до ранкової гімнастики грунтуються на грі, інтересі і мотивації.

 

Автор – Мар’яна Чорновіл