Здоров'я

Їжа забутих предків

Тисячі років еволюції, шляхом спроб, помилок та безконечної низки випробувань в кожному куточку землі виростали різні плоди, якими харчувалися люди, що жили там. Біологічно активні речовини (вітаміни, провітаміни, фітонутрієнти і тд), які в концентрованому вигляді є в рослинах, допомагали вижити людському роду, оскільки покращували здоров’я, роботу мозку, імунітет, захищали організм людини від вірусів, бактерій, запалень, мутацій і безлічі інших хвороб. До цих речовин «звична» та адаптована наша система травлення, імунна система та інші.

Так тривало дуже довго. До тих пір, поки до рота людини не потрапила промислова їжа.

В ній, здавалося б, є усе: порахований вміст «поживних речовин», кількість калорій, «0% жиру», вона штучно «вітамінізована», «без цукру»; щоб її хотілося їсти ще і ще — її зробили неприродньо гострою, солодкою, солоною, жирною, запакованою в пластик, розкрученою рекламою та бізнес-планами.

Промислово-перероблена їжа майже однакова в усіх точках світу (чіпси, горішки, «снеки», напої).

Ця «їжа» була створена без спроб та помилок природи, їй не потрібно мати засоби захисту, щоб вижити. Все, що від неї потрібно — не псуватися, викликати харчову залежність та купуватися і приносити прибутки. Щоб вона «вижила» і не зіпсувалась, не втратила товарний вигляд, її консервують сіллю, цукром, хімією та транс-жирами.

Тому вживаючи її, люди не лише втрачають потужні природні засоби захисту від різних хвороб, але і уподібнюються один до одного: зайва вага, важка походка, задишка, великий живіт, однакові хвороби, вкорочена тривалість життя.

Але ще існують і продукти, які були присутні в раціоні наших предків, які не лише самі вижили, але дали змогу вижити і їм.

Це все різноманіття рослинного світу.

В країнах Середземномор‘я це оливки, фісташки, помідори, цитрусові, трави, за океаном — манго, папайя, авокадо, алое, кактуси, а для нас, жителів України, це ЯГОДИ.

Без бізнес-планів, шалених витрат на рекламу, промо-акцій, ягоди дають нам шанс також вижити. Механізмів цього виживання є дуже багато (це і оздоровлення кишечного мікробіому, і покращення когнітивних функцій, захист мозку від хвороби Альцгеймера, оздоровлення судин, протизапальні, протиракові ефекти та багато-багато інших).

Зараз літо.

Всі лісові та інші ягоди, мають бути ОБОВ‘ЯЗКОВИМ ДОПОВНЕННЯМ до різноманітного рослинного раціону.

Україна — унікальна ягідна країна!

Наші ягоди — це одне із кольорових чудес світу, науково доведений еліксир здоров‘я та довголіття!

 

P.S. На фото — ягоди з ранкового ужгородського базару

 

Автор – Оксана Скиталінська, лікар-дієтолог 

Фото автора