Здоров'я

Дитина після бронхіту: як зміцнити здоров’я

Нарешті малюкові стало краще! Ти доклала максимум зусиль, щоб недуга відступила. Але попереду ще багато роботи! Як допомогти дитині відновитися після бронхіту?

Дитина перехворіла бронхітом або ГРВІ з «мокрим» кашлем? Після одужання кілька днів варто менше вживати слизотвірну їжу: коров’яче молоко, свіжий хліб, здобні булочки. Підсушений хліб і сухарі принесуть більше користі.

У разі лікування хвороби антибіотиками від свіжих фруктів і соків варто утриматися. Фрукти можна лише в відвареному і печеному вигляді. Багато дітей дуже люблять, наприклад, печені яблука з горіхами. Тому період відновлення може стати для маленького дуже смачним і радісним.

Особливо важливо пам’ятати, що дитина буде їсти стільки, скільки їй хочеться. Часто близькі домагаються, щоб видужуючий їв якнайкраще. Але у організму поки не вистачає сил переварити велику кількість їжі. Так що дозволь малюкові самому регулювати обсяг порції. Ні в якому разі не намагайтеся нагодувати його силою. У міру одужання апетит карапуза буде рости. Тільки тоді порцію можна потроху збільшувати.

При найменшій хворобі та ГРВІ особливо страждає кишечник дитини. А якщо лікування проходило за допомогою антибіотиків, то було завдано подвійний удар не тільки по кишечнику, але і по імунітету. Тому що близько 70% імуномодулюючих клітин людини знаходяться в шлунково-кишковому тракті. А це означає, що здоров’я малюка багато в чому залежить від стану кишечника. Саме тому після хвороби дуже важливо нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту. На допомогу прийдуть кисломолочні продукти: кефіри і йогурти, що містять корисні бактерії. Щоб бути впевненою в якості, можеш робити їх сама в домашніх умовах за допомогою йогуртниці і спеціальних заквасок. Це зовсім не складно, а для малюка дуже корисно. Крім того, можна використовувати препарати, які містять корисні лактобактерії. Це допоможе відновити здорову мікрофлору кишечника і підвищить імунітет.

 

Створи умови! для одужання

Щоб допомогти організму швидше зміцніти, важливо регулярно провітрювати дитячу і, звичайно, зволожувати повітря в квартирі. Для цього використовуй зволожувач або підручні засоби. Наприклад, можеш поставити ємність з чистою водою в кімнаті, де знаходиться дитина, або прикрити батареї вологою пелюшкою. Поки повністю не зникне нежить, зволожувати необхідно також слизову носа. Робити це краще соляним розчином. Його можна зробити самостійно або ж придбати в аптеці. Фахівці рекомендують використовувати для цього навіть звичайний фізрозчин. І пам’ятай, радість і гарний настрій – кращі помічники в зміцненні імунітету.

 

Автор – Ганна Бєляєва

Джерело – tvoymalysh.com.ua