Творчість

Аплікації з сухого листя і квітів

Неймовірно цікаво спостерігати, як звичайне листя перетворюється в забавних звіряток, мальовничі пейзажі або абстрактні візерунки. Нещодавно воно ще тихо шелестіло під ногами в сусідньому парку, а нині стає частиною захоплюючої композиції. Вмикай уяву і вперед – творити мистецтво з листя.

Аплікації з сухого листя і квітів – прекрасний спосіб відкрити красу навколишнього світу і розвіяти втому після напруженого шкільного дня. Палітра осінніх відтінків заткне за пояс будь-який набір кольорового паперу. Тому не втрачай часу, берись за роботу! Шелест листя на столі, дружна компанія і оригінальний задум – ось складові успішної осінньої картини.

 

Увага! Перед створенням аплікації не забудь висушити листя між сторінками старої книги або пропрасувати праскою між двох аркушів паперу.

 

Портрет з осіннього листя

Осінні портрети з природних матеріалів легкі і невимушені. Здається, в їх волоссі заплутався сам вітер!

Тобі знадобляться:

 • осіннє листя,
 • сухі гілочки і квіти (за бажанням),
 • кольорові олівці,
 • клей ПВА.

1. Намалюй або роздрукуй шаблон обличчя. Будемо створювати дівочий портрет.

2. Розфарбуй обличчя теплими осінніми квітами. Додай рожевого кольору на щічках.

3. Зроби дівчинці пишну зачіску – приклей висушене листя на місці волосся.

4. Виготов носик. Відріж невелику смужку паперу, розфарбуй і, склавши навпіл, склей кінчики. Зігни, щоб створити маленький трикутник, і приклей до обличчя.

В якості прикрас для волосся використовуй насіння клена або висушені квіти. Одяг замінять сухі гілочки туї, луски шишок або колоски.

Осінь – справжня чарівниця. Малювати багряним листям і запашними травами – одне задоволення. Спробуй неодмінно! Намалюй або виріж гарне обличчя з глянцевого журналу, декоруй листям і квітами зачіску – розкішна осіння аплікація готова. А якщо хочеш порадувати близьких тобі людей, в якості основи для осіннього панно використовуй фотографії рідних.

 

Осінні пейзажі – атмосферні аплікації з листя і квітів

Картина з мальовничим осіннім пейзажем ефектно прикрасить будь-який інтер’єр. З великих листочків «виростуть» гори, блакитні пелюстки квітів перетворяться в м’які хвилі, а блідо-рожеві стануть хмарами в променях заходу. Твої рідні неодмінно зрадіють такому подарунку!

Для створення пейзажу з листя і квітів тобі знадобляться:

 • висушені листочки, квіти і гілочки,
 • клей ПВА,
 • ножиці,
 • папір для креслення,
 • олівець,
 • акварелі.

1. Перед тим, як створювати аплікацію з листя, зроби ескіз майбутнього пейзажу на папері. Відзнач розташування деталей – дерев, квітів, будівель, сонечка і так далі. Якщо для тебе це занадто нудно, зафарбуй фон акварелями і розміщуй деталі так, як підкаже тобі фантазія.

2. З великого листя виріж будиночок, дах, вікна, двері і димар. Нехай вони будуть різних відтінків.

3. Якщо до будиночка буде вести доріжка, її роль виконають дрібно нарізані листочки.

4. Підготуй інші листочки і починай клеїти пейзаж. Роботу слід почати з заповнення листочками заднього фону. Небо можна вислати світлими пелюстками квітів. Кожен листочок – це дерево, позбутися, щоб вони були різних відтінків і розмірів.

Створюючи осінній пейзаж з листя, використовуй різні матеріали. Роль фону можуть виконувати клаптики кольорового паперу або мішковина.

5. Зверху на листя приклей будиночок. Дорисуй фломастерами деталі. Змасти клеєм ПВА доріжку і присипаючи дрібно нарізаним листям.

От і все! Можна ставити в рамочку.

Аплікація з листя і квітів не менш приваблива.

Осінній пейзаж з відображенням в річці. Тренуємо просторове мислення!

В осінньому лісі:

 

Звірятка з осіннього листя і квітів

Заповнювати альбомний аркуш вогняними осіннім листям – неймовірне задоволення. А коли вони, як за помахом чарівної палички, перетворюються в жар-птицю, їжачка або смішного курчати, на обличчі мимоволі з’являється посмішка.

Для виготовлення звіряток з листя тобі знадобляться:

 • висушені листочки, квіти і гілочки,
 • клей ПВА,
 • ножиці,
 • папір для креслення,
 • чорний маркер,
 • пластилін.

Найлегший варіант – заповнювати квітами і листям окремі частини тіла тварин. Намалюй разом з мамою силует білочки, сови або равлика і приклеюй квіти на місці хвоста, голочок або мушлі.

Яскравий виріб для самих маленьких готовий!

А тепер спробуємо склеїти їжачка з осіннього листя. Тобі знадобляться листочки з клена, липи та акації.

Спочатку ретельно виклади гірку з кленового листя. Це голки їжачка. Але не поспішай приклеювати деталі – потрібно скласти всю композицію і подивитися, як вона буде виглядати.

Липовий листок (або будь-який інший круглої форми) буде грати роль мордочки.

Листочки акації – це лапки. Коли приміряєш всі елементи композиції, можеш сміливо братися за роботу.

Нарешті додай пластилінові деталі – ротик, носик і очі. А ще виготов ягідку, яку нібито знайшов їжачок.

Вітаю! Аплікація їжачка готова радувати очі твоїх друзів.

А ось ще парочка ідей для натхнення:

Джерело – pustunchik.ua