Корисності

Як розповісти дитині, що таке вогонь? Дивись пізнавальне відео!

Як пояснити дитині, чому вогонь пече і що взагалі собою являє? Дивись разом зі своїми дітьми круте відео, перекладене творцями каналу Цікава наука.

Канал Цікава наука продовжує радувати своїми пізнавальними відео, які можна (і потрібно) дивитися разом з дитиною. На цей раз вони переклали відео від TED-Ed про те, що таке вогонь з точки зору фізики і чому він палить.

Якщо говорити науковою мовою, то вогонь – це швидке горіння, яке супроводжується значним виділенням тепла і світла, полум’ям і димом. У вузькому сенсі вогонь – це полум’я, зона горіння у вигляді сукупності розжарених газів, що відокремлюються в результаті процесу горіння з видимим випромінювання світла. Складно? Для багатьох – так! Тому уважно дивись відео, в якому по поличках розклали інформацію про горіння і вогонь.

Згадай, як ти сидиш біля багаття. Ти відчуваєш його тепло, запах диму і чуєш потріскування дров. Але якщо ти підійдеш надто близько до вогню, то відчуєш, як жар опікує очі і щипає ніздрі. І якщо дивитися на вогонь можна вічно, то рано чи пізно починаєш задавати собі питання, а на що я дивлюся? Що собою являє вогонь, полум’я.

Вогонь – не рідке і не тверде тіло. Змішуючись з повітрям, він швидше за все потрапляє в категорію газоподібних. Однак відрізняється від типових газоподібних тіл тим, що останні можуть перебувати в цьому агрегатному стані як завгодно довго. А вогонь – фаза горіння, яка рано чи пізно припиниться. У той же час, вогонь – не плазма, яка вважається четвертим агрегатним станом. Насправді вогонь – це хімічна реакція, яку називають горінням.

Ці та інші нові знання про вогонь ти отримаєш, подивившись пізнавальне відео для дітей і дорослих від каналу Цікава наука.

Джерело відео – Цікава наука

 

Автор – Анна Урусова

Джерело – tvoymalysh.com.ua