Корисності

«Може, аскорбінки побільше для профілактики?»

А хто захоплюється аскорбінками, вітаміном С в капсулах, признавайтесь?

Як не дивно, я сама часто в магазині дітям купувала пігулки, які є на касах супермаркету. Але коли почала вникати в тему вітаміну С, перестала.

Чи потрібно для профілактики ГРВІ, або для якнайшвидшого одужання приймати самим і давати дітям побільше вітаміну С – наприклад, у вигляді улюбленої багатьма «аскорбінки»?

Почнемо з того, що дефіцит цього елемента в умовах, коли немає строгих обмежень в харчуванні або спеціальних показань, зустрічається вкрай рідко. Навряд чи хтось із нас за останні роки і навіть кілька десятків років стикався з захворюванням на цингу в своєму оточенні.

Вітамін С – водорозчинний, в організмі не накопичується. Надлишок виводиться через нирки.

 

! З одного боку, це добре, так як організм сам справляється з перевищенням норми. З іншого – в сечі утворюється надлишок солей, оксалурія. Якщо такий профіцит утримується занадто довго, то у дорослої людини і у дітей старшого віку в рази збільшується РИЗИК сечокам’яної хвороби.

 

Якщо без показань приймати вітамін С у великих дозах (в деяких особливо «корисних» баночках вітамін С дозується грамами, а не миллиграммами), то ймовірно механічне подразнення шлунка кислотою і загострення гастриту. У вкрай рідкісних ситуаціях може розвинутися аритмія.

Повернемося до ситуації, коли батьки тимчасово дають дитині багато вітаміну С для профілактики ГРВІ або для прискорення одужання. На короткому відрізку часу це в більшості випадків призводить до місцевого подразнення слизових у дитини через підвищення рівня солей в сечі.

Норма вітаміну С в день складає 80 мг і отримати його можна з продуктів, що ви бачите на зображенні.

Будьте обережні, приймаючи вітаміни в капсулах – це НЕ БЕЗПЕЧНО.

Давайте #РоститиДітейЗдоровими, ​​це можливо!

 

Дитячий дієтолог Анна Бойко