Корисності

Вчимо дітей пити воду

 

Діти не роблять те, що їм кажуть робити, – вони роблять те, що роблять батьки. Чи згодні?

Дуже легко в цьому переконатися, якщо випити води перед дитиною у віці 6 міс – 1,5 року. Малюк сам попросить води всім своїм виглядом: буде тягнути ручки і все своє тіло до склянки з водою, який тримає мама. Адже рівень довіри до мами дуже високий.

 

Що вибере дитина: воду або солодкий напій?

У 90% випадків – напій! Смакові рецептори дітей і дорослих швидко звикають до солодкого, а потім цей смак нас переслідує по всюди. Варто повторити дію пиття солодкого напою протягом 25 днів, як ця дія відкладається в підсвідомість. І навіть при згадуванні про напій, починає його хотітися.

Всі напої, крім води, – це їжа, тому що мають калорії. Їх можна давати дітям після / під час їжі, розуміючи – що це їжа. А чай / кава / какао – енергетичні напої, які збуджують нервову систему дітей. Всесвітня організація здоров’я (ВОЗ) рекомендує НЕ ДАВАТИ ДІТЯМ до 2 років чай ​​/ каву. Запиваючи їжу чаєм / кавою, залізо з їжі гірше засвоюється.

Якщо ж діти звикли до какао (на молоці), переведіть їх на корисні напої на основі Кероб (Продукт з плодів вічнозеленого дерева, висота якого сягає 15 м, при додаванні в молоко або йогурт – вийде напій, що нагадує смак какао. Ось тільки він буде набагато більше мати поживної цінності і не порушуватиме і так перевантажену інформацією і подіями нервову систему. Не містить теоброміну і кофеїну, помірнокаллорійний продукт через відсутність холестерину і жирів, не алергійний, не містить оксалатів, що означає, не сприяє утворенню каменів. Рекомендований дієтологами дітям, вагітним, годуючим мамам і всім людям).Він не бадьорить – не порушує нервову систему дітей, і в той же час забезпечує організм вітамінами. А чай потрібно просто перестати давати – і все.

У пріоритеті сік, а не нектар :). Я зазвичай купую сік в магазині дітям, коли ми разом йдемо за покупками, щоб не купувати печенек і цукерок. Сік таки буває «правильний» – в якому немає цукру, барвників, консервантів. Ідеальний варіант – фруктовий смузі, де у вигляді пюре фрукти-овочі. Таким чином дитина отримає не тільки фруктозу з водою, але і харчування.

 

Вода – до, під час, після їжі!

Ви здивовані, що воду можна пити після їжі? Розумію. Здивую Вас більше: воду можна пити до, під час і після їжі. І на цю тему є багато досліджень. Вони доводять, що вода стікає по луночкам, які є на стінках шлунка. Тече по малій кривизні шлунка, потрапляючи відразу в кишечник. І ніяк не змішується з шлунковим соком і їжею. Рекомендую подивитися ось це відео.

 

Так що пийте на здоров’я тоді, коли хочете. І давайте дітям воду після їжі, якщо вони просять.

 

Якщо ж Ви звикли пити до їжі, за 20-30 хв, продовжуйте. Це нормально. Я сама не п’ю після їжі, так як звичка вже є.

А якщо Ви ще й по дому / квартирі розставите пляшки з водою, – вони будуть потрапляти діткам на очі і вони будуть їх брати і пити. Це полегшить Вам життя. Спробуйте, це працює!

 

5 КРОКІВ, щоб почати пити воду дітям і батькам

Крок 1. Домовлятися з дітьми пити воду, придумуючи мотівашкі для них.

Крок 2. Пити перед дітьми і їм пропонуємо відразу, як самі вип’ємо: мама є прикладом номер один.

Крок 3. Скоротити кількість солодких напоїв, а з часом прибрати взагалі.

Крок 4. Поступово пропонувати воду після їжі замість чаю або соку.

Крок 5. Розставити по квартирі пляшки з водою, бажано дитячі красиві.

25 днів поступового щоденного пиття води дітьми + 2 підходи по 25 днів – і бажання пити воду на завжди відкладеться у дитини в голові. А значить у нас вийде закласти фундамент здоров’я на багато років, а то і на все життя.

 

Як думаєте, варто прищепити хорошу звичку пиття води?

Спробуєте бути прикладом? Порадію за Вас, якщо поділіться своїми успіхами в коментарях під статтею.

Давайте ростити дітей здоровими!

 

Автор – Ганна Бойко, Експерт по здоров’ю дітей, дієтолог

www.hannaboyko.com