Корисності

15 питань про безпеку для дітей

Що повинна знати дитина, щоб в складній ситуації вона змогла не розгубитися, а вчинити правильні дії, щоб убезпечити себе? Напевно всі батьки задавали собі подібні питання, але при цьому, не всі батьки знають що порадити своїй дитині. Радимо батькам, разом з дітьми, ознайомитися з 15 питаннями про безпеку дітей, та відповідями на них.

 

 1. Що робити, якщо батьків немає вдома, а двері хтось намагається відкрити?

Дитина залишилася сама вдома, а в квартиру намагається проникнути зловмисник? Необхідно зателефонувати батькам, а тільки після набрати службу порятунку 112. Розмова з фахівцем може затягнутися, а в цей час батьки зможуть зателефонувати знайомим сусідам і попередити їх.

 

 1. Візьмеш цукерку у незнайомої тітки?

Не можна брати у незнайомих людей їжу, іграшки та інші речі! Навчіть дитину, що вона зрідка може скористатися щедрістю сусідської бабусі, яка пригощає хлопців солодощами, але не більше.

 

 1. Що робити, якщо з розетки пішов дим, а вдома нікого немає?

Якщо виникла пожежонебезпечна ситуація в будинку або квартирі під час відсутності батьків, необхідно швидко залишити приміщення і набрати номер 112. Поки пожежна служба буде їхати до місця загоряння, дитина повинна звернутися до сусідів. Самостійно гасити пожежу категорично заборонено!

 

 1. Незнайомий дорослий просить допомоги. Допоможеш?

Якщо дитину на вулиці хтось чужий просить про допомогу, то необхідно відповісти відмовою. Відповідати потрібно чітко і швидко, а після йти. Якщо людині дійсно потрібна допомога, в першу чергу вона звернеться до дорослих.

 

 1. Що потрібно робити, якщо нападе зграя собак?

Головне в цій ситуації – зберігати спокій, не провокуючи тварин на атаку. Не можна дивитися собакам в очі, але можна відвернути їх увагу будь-якою річчю: це може бути кепка, парасолька або зошит. Потрібно акуратно відкинути предмет в сторону, а після поступово віддалятися від зграї, але не повертатися до неї спиною.

 

 1. Підеш в гості до ровесника, з яким щойно познайомився?

Навчіть дитину, що ходити в гості з малознайомими людьми заборонено. Навіть якщо чужа людина представився другом сім’ї. Не можна ходити в гості не тільки з малознайомими дорослими, але і дітьми-однолітками. Дитина завжди може відмовитися, пославшись на те, що за ним стежить один з батьків.

 

 1. Що робити, якщо відчуєш в будинку запах газу?

Дитині необхідно негайно вийти з квартири, звернутися до сусідів і викликати пожежних – 104.

 

 1. Якщо чекаєш ліфт і до тебе підійшли незнайомці – поїдеш з ними?

Входити в ліфт з незнайомцями не можна. Навчіть ваше чадо відповідати відмовою на пропозицію зайти в ліфт. Замість цього дитина може сказати, що почекає батьків, які ось-ось повинні підійти. І нагадайте їй, що найбільш безпечне пересування можливе лише з добре знайомими дорослими.

 

 1. Що будеш робити, якщо помітиш, що за тобою стежать?

Вірне рішення в цій ситуації – зайти в супермаркет, перукарню чи інше людний заклад, а вже звідти зателефонувати батькам.

 

 1. Кому можна відкривати двері, якщо ти один вдома?

Не можна відкривати двері чужим людям. Здається, про це знають всі. Впевніться, що дитина правильно зрозуміла складові цього правила. Деякі твердо впевнені, що головна небезпека за дверима – це чоловіки. Проте слід знати, що небезпеку можуть представляти і милі бабусі, і добрі тьоті, і навіть діти.

 

 1. Що будеш робити, якщо незнайомець схопив тебе і не відпускає?

Що робити, якщо хтось незнайомий схопив дитину? Найвірніша дія – привернути увагу людей. Можна кричати і битися, а при необхідності потрібно взяти камінь і розбити їм найближче вікно або машину. Відшкодування збитку не так небезпечно, як наслідки зустрічі зі зловмисниками.

 

 1. Як поступиш, коли опинишся у великому натовпі людей?

Якщо дитина опинилася в натовпі, навчіть її зберігати спокій. Необхідно поступово зміщуватися на край натовпу, але не йти проти нього. Не можна наближатися до виступаючих предметів, наприклад стовпів і грат. Якщо дитина потрапила в натовп зі знайомим дорослим, тоді слід попросити дорослого взяти малюка на плечі.

 

 1. Що будеш робити, якщо опинишся на вулиці під час грози?

якщо дитина опинилася на вулиці під час грози, то перше, що потрібно зробити – знайти безпечне укриття. Можна зайти в найближчий магазин або під’їзд. Якщо поруч немає укриття, можна сховатися в низькорослій ділянці лісу чи парку. не можна перебувати біля металоконструкцій, водойм, високих дерев і автомобілів. Пам’ятайте, що найнебезпечніша та блискавка, за якою миттєво слідує гуркіт грому.

 

 1. Якщо хтось в інтернеті загрожує тобі або твоїй родині, що будеш робити?

Не можна піддаватися на провокації і погрози зловмисників якщо дитина отримує погрози, вона повинна негайно звернутися до батьків або до фахівців телефону довіри. Задача кожного з батьків – встановити з дитиною довірливі відносини без втручання в особистий простір.

 

 1. Тебе покликали грати на замерзлу річку – підеш?

Дитина повинна знати, що кататися на замерзлій річці категорично заборонено! Для подібних розваг повинні бути відведені спеціальні місця під наглядом дорослих.

 

 

Автор – Олена Попова, консультант, автор книг, організатор заходів для мам

Джерело – alenapopova.info