Розвиток

Обов’язкові ігри з дитиною для розвитку уяви і образного мислення

Здатність фантазувати властива усім здоровим дітям. Звичайно, це розчулює батьків, але небагато з них з раннього віку приділяють уяві дитини належну увагу. І даремно, адже цю сферу дуже важливо розвивати. Ким би ваш малюк не вирішив стати, коли виросте, як би не обернулося його життя, хороша уява у будь-якому разі послужить йому добру службу.

Fotolia

РОЗВИВАЄМО УЯВУ У НАЙМЕНШИХ

Вже до трьох-чотирьох років дитині не обов’язково брати в руки предмет, щоб про нього міркувати – вона здатна досить точно його представити. Батьки ж можуть допомогти розвинутися образному мисленню наступними способами:

  1. Казки. Поки малюк ще не може читати сам, нехай слухає казки. Причому бажано у вашому виконанні, адже голоси близьких дуже важливі для психо-эмоционального розвитку дитини. Проявляйте акторські таланти: імітуйте голоси різних персонажів, супроводжуйте казку мімікою і жестами.
  2. Малювання – це, по суті, перенесення на папір емоцій і почуттів дитини. Не дарма з малюнками працюють психологи. Його можна поєднати з розвитком пам’яті – попросіть крихітку зобразити недавню спільну прогулянку або персонажа побаченого мультика.
  3. Перевтілення. Діти люблять ігри, грунтовані на імітації. Не називайте це балощами, нехай дитина зображує з себе вовка, принца або хмарку – усе це допоможе їй в розвитку образного мислення.
  4. Загадки. Описуваний предмет зазвичай легко вгадують маленькі діти, а у дорослих загадки викликають труднощі. Все через те, що в малому віці фантазія ще не скута ніякими рамками. І чим сильніше підштовхнути її зараз, тим краще вона збережеться в майбутньому.

Burda Media

ФАНТАЗИЯ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ВІКУ

Про те, як сильно допомагають розвивати уяву книги, знають усі. Але і окрім них є немало методик:

Друдли і плями: бачимо невидиме. Гра, розроблена для творчих дорослих, отримала визнання і у дітей. Суть її проста: ви пропонуєте дитині кольорові плями або друдли (спеціальні картинки з однотипним простим елементом), а вона повинна на їх основі створити малюнок.

Придумування. Якщо малюк захоче організувати для вас святковий концерт, розповідаючи вірші і історії власного твору, всіляко його заохочуйте. Також прекрасною практикою буде розповідь казок для молодших братів і сестер.

Описове занурення. Зазвичай цю методику використовують психологи в дитячих садах і школі. Описуючи дитині умови (наприклад: “уяви, що наша кімната заповнюється водою, але це ніяк не заважає нам тут знаходитися”), попросіть її доповнити картину своїм баченням.

Fotolia

ЗАУВАЖЕННЯ НАОСТАНОК

Іноді краще, що батьки можуть зробити для свого чада, – це не заважати розвиватися його творчим здібностям. Уважно слухайте і дивіться на свою дитину. Звичайно, ви тут найдоросліший і розумніший, а судження малечі можуть бути на ваш погляд неоригінальними і нецікавими. Це не привід для зневаги і, тим більше, кепкувань! Дитина з багатьом стикається уперше, і уміння видати адекватну реакцію – вже талант, так не перешкоджайте ж її розвитку.

 

Джерело – moirebenok.ua