Розвиток

30 відповідей на дитячі запитання, або як відповісти для свого «чомусика»

А навіщо море піднімається і опускається? І чому воно синє? І як так сталося, що в ньому живуть риби? Так, наші малюки такі: завжди цікаві та завжди готові замучити нас питаннями. І можуть поставити в глухий кут самого різнобічно освіченого дорослого.

Ми вже давно забули про механізм припливів і відливів. Що ж до кольору моря, то ми досить смутно пам’ятаємо, що він начебто залежить від сонячного світла, але як це пояснити … Трохи збентежені, якщо мимрити розпливчасту відповідь, яка непереконлива навіть для нас самих. І обіцяємо собі подивитися пізніше в енциклопедії. Не шукайте відповідей, ми зробили це за вас.

 

Чому кипить вода?

При нагріванні молекули води починають рухатися, від цього підвищується температура. Швидкість руху частинок збільшується, проміжки між ними ростуть, і настає мить, коли тяжіння між молекулами вже не вистачає, щоб утримати їх разом. Ось тоді вони і випаровуються і віддаляються один від одного. Так отримують водяну пару: при підвищенні температури посилюється рух, і частки парують.

 

Чому зірки світять вночі?

Зірки – це маленькі сонечка, які знаходяться дуже-дуже далеко від Землі … Тому вночі вони схожі на блискучі точки. Днем ми зірки бачити не можемо, тому що світло сонця дуже сильне.

 

Чому літак не падає?

Він літає завдяки своїм крилам. Впасти йому не дають підйомні сили: повітряний потік огинає крила зверху і знизу і підштовхує літак вгору. Через велику швидкість літака повітря під ним стає щільним і утримує його в небі.

Але щоб злетіти, йому потрібна величезна сила. І її йому дають мотори, розташовані під крилами. Вони посилають дуже гарячий газ, який піднімає літак дуже високо в небо.

 

Чому море піднімається і опускається?

Це те, що ми називаємо припливом і відливом. Вони залежать від Місяця, який, як величезний магніт, притягує воду, коли знаходиться над морем. Море піднімається, коли Місяць сходить на небо, і опускається, коли Місяць заходить.

 

Як на пляж, потрапив пісок?

Пісок складається з найдрібніших уламків скель. Дощі несуть їх до річок, потім річки несуть їх в моря. У воді вони зменшуються до розміру піщинки. Хвилі переміщують їх і збирають на пляжі. Іноді вітер дме з боку моря, піднімає пісок і переміщує його, і тоді на пляжах з’являються дюни.

 

Чому Сонце обпікає?

Сонце – це величезна вогняна куля, що не згорає ось уже дуже довго. Воно гріє нас і шле нам світло. Без нього на Землі не було б ні людей, ні тварин, ні рослин. Але потрібно бути дуже уважним і влітку гарненько змащувати шкіру кремом від сонця, інакше можеш отримати сонячні опіки.

 

Чому сніг білий?

Окремо сніжинки прозорі та пропускають світло. Але, коли їх багато – цілі кучугури, – світло заломлюється в товщі сніжинок і відбивається від них. Відбите світло ми бачимо білим, тому що сонце теж біле, а не жовте, як нам здається через атмосферу.

 

Чому існують веселки?

Веселка з’являється, коли сонце зустрічається з дощем. Коли сонячне світло натрапляє на дощові краплі, вони посилають червоні, помаранчеві, жовті, зелені, блакитні, сині і фіолетові промені, які малюють красиву арку. Ти і сам можеш створити веселку в саду за допомогою шланга: повернися спиною до Сонця і зроби струмінь води тонким. І подивися на результат …

 

Чому волосся не буває синім?

У волоссі є два барвника, які відповідають за чорний, коричневий, жовтий і червоний кольори. Також в волосі є бульбашки повітря. Від змішування кольорів і кількості бульбашок залежить колір. Синій і зелений не можуть вийти в результаті змішування барвників.

 

А я можу злетіти, коли дме сильний вітер?

Ні, але коли вітер дме дуже сильно, ти можеш впасти, тому краще залишитися вдома. Це вітер створює хвилі на морі. Коли він дме дуже сильно, хвилі стають високими – це буря. І тоді навіть великі кораблі можуть потонути.

 

Чому банк дає так просто тобі гроші?

Банк не “просто” дає мені гроші, він дає мені «мої» гроші, ті, які я, наприклад, заробила. Я не можу гуляти з цілою купою купюр, а банк зберігає їх у себе для мене. І кожен раз, коли вони мені потрібні, він дає мені якусь частину. Досить, щоб я опустила свою карту в банкомат. На карті є моє ім’я. Великий комп’ютер перевіряє, чи залишилися у мене гроші. І якщо у мене нічого не залишилося, тому що я вже все витратила, то він мені нічого не дає.

 

Навіщо потрібно їсти вранці?

Коли ти прокидаєшся вранці, ти відчуваєш, що голодний. Що не дивно: адже ти не їв всю ніч. І твоє тіло потребує енергії для нормального функціонування. Ми ж заливаємо в машину бензин, щоб вона працювала. З тілом – те ж саме: необхідно, щоб ти годував його, щоб рости, бігати, думати …

 

Куди дівається їжа, яку ми їмо?

Вона робить велику подорож в трубу, яка називається шлунковий тракт. Входить вона через рот, виходить через анус (дірочку, через яку ти робиш каки). Їжа потрапляє в рот, переходить в шлунок, який трансформує її в кашу і відсилає в тонку кишку. Саме в цей момент живильні елементи поширюються по всьому тілу. Все те, в чому тіло не потребує, трансформується в кал.

 

Чому я не можу літати, як птах?

Тому що у людських істот не буває крил і вони дуже важкі! Жодна важка тварина не може літати. Страус, наприклад, незважаючи на те що має крила, літати не може – занадто багато важить! Щоб літати, потрібно спиратися на повітря крилами. Якби ми захотіли спорудити штучні крила, потрібно було б зробити їх гігантськими, щоб вони змогли витримати нашу вагу.

 

Чому в космосі невагомість?

В космосі немає сили тяжіння. Вона є і утримує об’єкти на орбітах. Стан невагомості виникає, тому що космонавти постійно падають по круговій орбіті з першою космічною швидкістю 7,9 км / с. Якби ми падали вниз в ліфті з найвищого хмарочоса, то відчули б невагомість і парили всередині.

 

Чому бджоли жалять?

Щоб захиститися. Бджоли завжди боялися ведмедів, які хотіли вкрасти у них мед. Як тільки вони бачать, як хто-небудь наближається до вулика, вони приймають його за ведмедя і жалять.

 

Чому небо блакитне?

Світло сонця розсіюється в атмосфері. Білий світло заломлюється і розпадається на 7 кольорів веселки. Синій колір розсіюється сильніше за все, тому небо блакитне. Через те що до синього кольору домішуються інші, небо не має чисто синій колір.

 

Чому ми позіхаємо?

Ми позіхаємо, коли втомлюємося або нудьгуємо. Це сигнал, що ми втрачаємо контроль над своїм тілом. Насправді ми потроху засипаємо. Відтягуючи щелепу вниз, позіхання змушує нас вдихнути глибоко. І це нас пробуджує.

 

Що таке туман?

Туман – це дрібні краплі води або дрібні крижані кришталики, що висять низько над землею. Коли холодне повітря стикається з теплою землею, або тепле повітря з холодною землею, утворюються частинки водяної пари або льоду, які збираються в хмару і застеляють все пеленою.

 

Чому вода не горить?

Вода утворюється в результаті окислення водню киснем з виділенням тепла. Оскільки вода віддала тепло, вона вже не горить в природних умовах

 

Чому колесо кругле?

Колесо кругле, тому що так зручніше за все котитися по рівній дорозі. Всі точки ободу колеса знаходяться на однаковій відстані від осі. Тому при русі по рівній поверхні вісь залишається на постійній висоті і автомобіль / віз не трясе. Як не дивно, якби дорожнє покриття було “гармошкою”, то зручніше було б їздити на колесах квадратної форми.

 

Чому у того дядька очі вузькі?

На нашій планеті кілька різних рас людей, ті, у кого очі вузькі, називаються «азіатами» або представниками монголоїдної раси. Їхні предки багато кочували по степу, де дув сильний вітер. Їх очі поступово звузилися, щоб в них не потрапляли пісок і пил.

 

Навіщо мені пупок? І чому пупок Вані не схожий на мій?

Щоб нагодувати дитину, яка живе в животику мами, вона годує його через трубочку, яку називають пуповиною. При народженні лікар обрізає її і зав’язує вузлик. Це і буде пупком. Форма пупка залежить від форми вузлика, який зав’язав лікар: деякі стирчать назовні, інші – утворюють впадинку.

 

Чому у кішки очі в темряві світяться?

У кішок в очах є маленькі дзеркальні частинки, які відбивають світло, яке на них потрапляє – ось вони і світяться в темній кімнаті, відображаючи невелике світло, яке там є. А ось в абсолютній темряві вони світитися не будуть, так як їм нічого буде відображати.

 

Як кораблі можуть триматися на воді?

Вони тримаються на поверхні завдяки силі, яка викидає їх і тримає на воді. Вона називається «сила Архімеда». Але потрібно бути обережним: якщо кораблик маленький і дуже важкий, він може потонути. Тому не можна, наприклад, щоб в човен сідало більше трьох або чотирьох осіб.

 

Чому Сонце сідає?

Земля рухається як дзига, але ти це не відчуваєш. Обертаючись, вона або повертається до Сонця, і тоді це день, або іде в тінь, і тоді це ніч.

 

Чому морозиво тане?

Морозиво зроблено з води або молока, цукру і ванілі (або полуниці, лимона …). Все це змішують і заморожують. Коли ти купуєш морозиво, його дають тобі з морозилки: воно ще дуже холодне та тверде. Але чим більше проходить часу, тим сильніше нагрівається вода або молоко. І воно знову стає рідким. Якщо ти не відразу з’їси його, то воно розтане … Пам’ятаєш, ти брав крижинка в руку, і вона через деякий час перетворилася в воду? Тут те ж саме.

 

Звідки береться грім?

Подивися на небо, на ньому багато величезних хмар. Коли вони переповнені водою, вітром і електрикою, вони вибухають, це провокує спалах, цей спалах блискавки робить багато шуму, коли перетинає небо: це грім. Іноді ми бачимо блискавку і чуємо грім одночасно. Це говорить про те, що гроза дуже близько. Іноді ми бачимо блискавку задовго до грому. Це означає, що гроза пішла від будинку. Якщо хочеш дізнатися, на якій відстані знаходиться гроза, починай рахувати, загинаючи пальчики, як тільки побачиш блискавку. Дорахував до п’яти? Це означає, що вона приблизно в п’яти кілометрах від тебе.

 

Чому у тієї людини темна шкіра?

Шкіра виробляє частинки кольору, меланін. Якщо вона виробляє їх у великій кількості, то стає чорною. Якщо зовсім мало – білої. Це також залежить від місця, де ми живемо. Наприклад, в Африці люди мають шкірою чорного кольору, це захищає їх від сонця.

 

Як листоноша дізнається, кому потрібно віддати посилку?

Перед тим як відправити посилку, ми завжди пишемо ім’я та адресу людини, якій її посилаємо. Також і з листівками, і з листами. Адреса людини – це місце, де вона живе: номер будинку, назва вулиці, міста, країни. І так листоноша точно знає, куди потрібно відправляти посилку.

 

Світ сповнений дивних речей. А нам варто повчитися у дітей допитливості та продовжувати пізнавати нове.

 

Джерело – mini-rivne.com