Розвиток

Розвиваючі заняття з дитиною до року: на чому робити акцент?

Кожен новонароджений – індивідуальність. І щоб протягом першого року життя максимально розкрити його потенціал, вчені пропонують зосередити ранній розвиток дитини на 5 важливих сферах. На чому ж робити акцент під час занять з дитиною до року?

Мами часто губляться серед численних методик раннього розвитку, тоді як досить приділяти увагу всього лиш декільком дійсно важливим моментам.

 

Фізичний розвиток

Основне завдання батьків у ранньому розвитку малюка до року – надати йому можливості для необмеженої фізичної активності. Для цього необхідно:

  • уникати тугого сповивання;
  • надавати дитині час і можливість вивчати своє тіло;
  • обладнати спеціальні зони в кімнаті, які дозволять відчувати себе в безпеці, освоюючи нові руху;
  • використовувати вроджені рефлекси для плавання;
  • спонукати до фізичної активності.

 

Музичний розвиток дитини до року

Доведено вплив музики на формування мови і духовний розвиток дитини по місяцях до року. Такий позитивний вплив мають не тільки класичні музичні твори, тому активно наповнюй життя малюка новими для нього звуками.

Нехай ритмічні мелодії внесуть різноманітність у ваші гімнастичні вправи, пісеньки-забавлянки допоможуть умити і нагодувати дитину, а зворушливі колискові стануть частиною ритуалу завершення дня.

 

Різноманітний сенсорний досвід

Перший рік життя – період особливої ​​чутливості дитини. Це час, коли вона знайомиться з зовнішнім світом. Нові зорові образи доповнюються відчуттями, отриманими за допомогою слуху, дотику і нюху. Тому так важливо включати в щоденний розпорядок малюка різноманітний сенсорний досвід:

  • задіяти зір (показувати контрастні картинки, змінювати кут огляду і т.д.);
  • пропонувати незнайомі тактильні відчуття (сенсорні іграшки і коробки, масаж, контрастні вмивання та ін.);
  • знайомити з новими запахами й смаками (після 6 місяців).

Формування підсвідомого мовного ядра

На думку Глена Домана, лінгвістичні здібності – вроджена функція людського мозку. Він вважає, що всі немовлята володіють неймовірними здібностями поліглотів. І вже у перший рік життя ти можеш закласти основу для розпізнавання декількох мов.

Показувати дитині картки з іноземними словами ще рано, а от слухати аудіоказки декількома мовами, включати фоном новини англійською і наспівувати колискові італійською зможе кожна мама. Спеціаліст з раннього розвитку Олена Данилова стверджує: «Не важливо, слухає дитина чи ні, звертає увагу чи ні, підсвідомість сама створює в мозку відповідні матриці, які в майбутньому допоможуть вивчати мови».

 

Активне знайомство зі світом

Психологи часто говорять, що ранній розвиток дитини по місяцях до року – це не тільки спеціальні методики, але й сам спосіб життя. Прогулянки в будь-яку погоду, вивчення нових предметів, можливість впізнавати оточуючих з різних точок зору, заохочення активності та допитливості допомагають дитині швидше рости і розширювати межі своєї свідомості. Так що надай їй якомога більше цікавих і незвичайних об’єктів для розглядання і вивчення.

 

Автор – Тетяна Блінова

Джерело – tvoymalysh.com.ua

Фото: depositphotos