Розвиток

10 способів подарувати відчуття захищеності своєму малюкові

Навіть ми – дорослі, іноді відчуваємо почуття страху та дискомфорту, паніки та незахищеності. І дуже часто нерозуміння подій, що відбуваються навколо нас, породжує страхи і занепокоєння в наших дітях.

Источник: instagram @zefirniesni

Як подарувати своїй дитині почуття захищеності і безпеки в цьому шаленому світі? 10 простих порад допоможуть батькам зробити це.

 

Пам’ятайте про основні потреби своєї дитини

Щасливі діти, які отримують постійну увагу і турботу своїх батьків, з більшою ймовірністю будуть відчувати себе в безпеці, навіть поза своєю домівкою.

 

Дотримуйтеся режиму

Навіть якщо в житті вашої родини настали важкі часи, дотримання встановленого режиму дня – запорука деякої постійності, а значить і символ безпеки.

 

Заохочувати відповідальність

У повсякденному житті у дитини повинні бути обов’язки, правила і очікування. У сім’ях, де немає правил і панує хаос, діти не відчувають себе в безпеці і часто відчувають розчарування.

 

Спорт, спорт і ще раз спорт

Кращий спосіб зняти напругу і відчуття тривоги – фізична активність. Стрибайте, бігайте, грайте в рухливі ігри, словом, позбавляйтеся від стресу через рух.

Источник: Pixabay

Дозуйте використання засобів масової інформації

Ми живемо в світі, де поганих новин більше ніж хороших. Постарайтеся не повідомляти дітям про всі трагедії, які відбуваються в світі. Але якщо дитина дізналася про щось подібне, будьте готові обговорити з нею те, що сталося.

 

Нагадуйте малюкові, що він не самотній

Коли дитині страшно, говорите йому що страх – це нормальне почуття, і вам, дорослому, теж іноді буває страшно. Розкажіть, як ви справляєтеся зі своїми страхами.

 

Говоріть дитині, що ви завжди поруч

Нагадуйте дитині, що ви завжди готові прийти на допомогу, і з вами можна поговорити про що завгодно.

 

Обіймайте дітей

Прості обійми можуть зробити для вашої дитини більше ніж тисячі важливих слів.

Источник: Pixabay

Дайте дитині корисні інструменти

Допоможіть малюку запам’ятати важливу інформацію, яка може бути корисною в надзвичайній ситуації (і не забудьте внести потрібні номери в телефон).

 

Не забувайте про заспокійливі предмети

Пам’ятаєте, як притискаючи до себе улюблену іграшку, ваш малюк заспокоювався? Просто завжди тримайте її під рукою.

 

Джерело – moirebenok.ua