Розвиток

Насипна аплікація «Каченя» з однорічним малюком

Раніше вважалося, що художня діяльність для крихітки до 3 років є недоступною. Але сучасні психологи і педагоги вважають, що в цьому віці діти відмінно вбирають нові знання і освоюють різні техніки. Чому б не освоїти аплікацію?

«Вбираючу» здатність розуму малюка підкреслювала в своїх працях Марія Монтессорі. І дослідження відомих педагогів Глена Домана, Сініті Судзукі і ін. розвінчали міф про неможливість раннього початку занять мистецтвом. Але … Читаючи праці знаменитих педагогів і психологів, батьки важко уявляють, як саме займатися з дітьми. Про пальчикове малювання матусі чули. А ось як бути з аплікацією?

 

Творчий підхід до питання творчості

Отже, ми хочемо організувати зі своїми дітками цікаві та корисні заняття з образотворчості, а також навчити першим технікам роботи з різними матеріалами.

Що для цього потрібно? Приготуй звичайні речі і предмети, які є в кожному будинку – серветки, вату, крупи, насіння, великі гудзики, нитки, шматочки тканини і подивися на них … як на матеріали для творчості. Згадай, з яким захопленням малюк цікавиться кришками каструльок, газетами, пультами для телевізора, телефоном, і запропонуй йому звичайні речі, з яких і будуть створені його перші художні «шедеври».

 

Перша техніка аплікацій з малюком від року

Сьогодні ми познайомимося з технікою «насипної» аплікації, яка доступна діткам в однорічному віці. У неї багато переваг, головні з яких – вона не вимагає ножиць і виконується за допомогою простих підручних матеріалів. Ще один плюс цього виду творчості – створене малюком об’ємне зображення можна оформити в рамку і повісити на стіну.

 

Підготовчий етап

приготуй:

1. Стіл – застели його клейонкою, зафіксувавши її скотчем, і піднос, бажано прямокутної форми.

2. Клейстер (1 ч. л. борошна або крохмалю розводяться невеликою кількістю теплої води) або клей ПВА, пензлик і маленьку пластикову миску для матеріалів.

3. Поле для діяльності малюка – подумай, який образ ти будеш створювати з крихіткою, і заздалегідь на білому або кольоровому папері (картоні) намалюй контур тваринки, будиночка, квіточки, над яким ви з дитинкою будете працювати.

4. Матеріали для аплікації (дивись вище).

5. Велику яскраву ілюстрацію (картинку з обраним тваринам). Також подумай, що ти розкажеш малюкові про неї (1-2 пропозиції, наприклад: «Це котик, він білий і пухнастий – давай його погладимо. А ще він любить молочко і говорить« Мяу! »)

 

Аплікація насипна «Каченя»

Посади малюка до себе на коліна перед столом, покажи йому ілюстрацію і розкажи відповідну казочку (все це повинно зайняти від 1 до 3 хвилин). Скажи, що ви разом будете робити, наприклад, каченя. Виклади на піднос лист, на якому він намальований контуром. Середину контуру швидко крій клейстером, а потім дай дитині пластикову миску з насипним матеріалом (в даному випадку пшоно) і покажи, як треба посипати їм поверхню аркуша, не торкаючись до нього. Коли «робоча поверхня» покриється матеріалом, поклади зверху чистий аркуш. Разом з малюком поплескайте по ньому долоньками, а потім струсіть залишки на піднос (весь процес повинен зайняти не більше 5-7 хвилин). Все – аплікація готова!

Через кілька занять процес можна ускладнити і використовувати для насипної аплікації вже кілька видів круп, створивши, наприклад, грибок або будиночок.

Автор – Аліна Таценко

Джерело – tvoymalysh.com.ua