Розвиток

Топ-10 розвиваючих ігор для дітей з осіннім листям

Ваша дитина любить грати осіннім листям і з задоволенням збирає їх в парку? Пропонуємо 10 розвиваючих осінніх ігор для дітей, в які можна зіграти як на вулиці, так і вдома!

Джерело: Instagram@charlottelovely

 

Вироби з осіннього матеріалу – це вже класика жанру. Але дітки молодшого віку ще не завжди проявляють до цього інтерес, вважаючи за краще спокійній творчості активні ігри. Ми підготували для вас 10 варіантів дитячих осінніх ігор з листям, які точно захоплять малюка!

 

ВИКЛАДАЄМО З ЛИСТЯ

  1. Викладаємо з листочків візерунок. Чередуючи: великий – маленький – великий – маленький і т.д. Або жовтий – червоний – зелений – жовтий – червоний – зелений і т.д. Або маленький – жовтий – маленький – жовтий і т.д.
  2. Викладаємо з листочків букви і цифри. Старші діти можуть викладати з паличок від листя слова.
  3. Викладаємо на землі картинки з листя і паличок, камінчиків – різних кумедних чоловічків і тварин. Це добре розвиває фантазію дитини.

 

ПЛЕТЕМО ВІНКИ

Спробуйте плести з дитиною вінки на голову з листя. Для цього відбираємо на вулиці великі листочки з довгим корінцями. Заразом можна навчити дитину, що таке «короткий» і «довгий».

 

ГРАЄМО В МАГАЗИН

Всі діти просто обожнюють грати в магазин і оперувати папірцями, як справжніми грошима. Нехай грошиками будуть осінні листочки! Купуйте і продавайте разом з дитиною!

Також можна запропонувати таку гру в дитячому садку, щоб зайняти малюків на майданчику.

Джерело: Instagram@dipeshkova

 

ВІД ЯКОГО ДЕРЕВА ЛИСТОЧОК?

Така колективна гра підійде для мам з декількома маленькими дітьми або для дитячого садочка.

Збираємо листочки, рахуємо їх кількість. Роздаємо по одному листочку кожній дитині (можна вибирати листочок з закритими очима, так навіть цікавіше) і починаємо рахувати від 1 до 10 або від 10 до 1. Дітям треба віднести листочок до його дерева.

Або збираємо букет листочків з певного дерева. Наприклад, тільки кленове листя. Хто більше встигне за хвилину, той і переможе. В кінці вважаємо у кого скільки вийшло!

 

СЮРПРИЗИ

Восени на вулиці можна пограти в сюрпризи, а заразом потренувати з малюком поняття «ліво» і «право». Ви ховаєте якийсь сюрприз в осіннє листя або біля дерева, а діти по черзі шукають.

Ви говорите шлях і даєте завдання – два кроки вліво, один крок вправо, три великих кроки вперед, повернутися вправо, один крок назад і т.д. І так «ведете» до сюрпризу.

 

ГРА «СДУЙ ЛИСТОК ЗІ СТОЛУ»

Осіннє листя може допомогти розвивати мовне дихання у дітей. Таку гру можна порадити вихователям в садочку, щоб розважити дітей.

На столі перед кожною дитиною розкладаються листочки з дерев, діти стоять на колінах або сідають навпочіпки перед столом так, щоб листя знаходилися на рівні губ.

За командою дорослого діти роблять глибокий вдих і дмуть на листя, витягнувши губи трубочкою. При цьому дорослий стежить за тим, щоб діти не мухлевали, а здмухували листя тільки за допомогою набраного в рот повітря.

Джерело: Instagram@charlottelovely

 

РУХЛИВА ГРА «ЛИСТОПАД»

Ця гра дуже улюблена дітьми, дозволяє закріпити знання дітей про колір, величиною осіннього листя. Але в неї краще грати колективно, наприклад, в дитячому саду або на майданчику з іншими малюками.

Всім дітям роздають листя з осіннього букета.

Дорослий: Дме легкий осінній вітерець: “У-у-у-у-у-у-у-у” (тихо). Листочки ледь ворушаться. Подув сильний вітер: “У-у-у-у-у-у-у-у!” (Голосно). Заблукали ми в лісі, закричали ми: “АУ!”. Осінні листочки на гілочках сидять, осінні листочки з нами говорять:

“А-о-і-у”. (Під музику вони кружляють з листочками в руках.)

Налетів вітер, і листочки стали опадати.

Листопад, листопад, листя жовті летять. (Діти, у яких жовті листочки кидають їх на килимок і присідають).

Листопад, листопад, листя червоні летять. (Діти, у яких червоні листочки кидають їх на килимок і присідають).

 

Джерело – moirebenok.ua