Розвиток

Пильнуй! 5 ігор на уважність для малюків від 3 до 6 років

Як розвивати уважність у дітей? Звичайно, за допомогою ігор: спокійних і рухливих, гучних і тихих, призначених для компанії або тільки малюка з мамою. У нашій добірці ігор на уважність ти знайдеш варіант на будь-який випадок!

У такого психологічного поняття як увага безліч визначень. Нам цікаво те, що це вміння направляти свідомість на конкретний об’єкт може сильно допомогти в розвитку пам’яті, логічного мислення, уяви.

За допомогою ігор на розвиток уважності у дітей можна тренувати такі властивості уваги як її обсяг, концентрація, поділ, стійкість, переключення.

 

Тихіше їдеш далі будеш

Для цієї активної вуличної гри знадобиться дитяча компанія і майданчик, обмежений із двох сторін лініями (20-30 м).

Вибирають ведучого, який відвертається за лінією фінішу і голосно кричить: «Тихіше їдеш, далі будеш. Стоп! ». Тим часом гравці повинні бігти у напрямку до нього, а за сигналом «Стоп!» завмерти. Завдання ведучого: швидко обернутися і уважно шукати тих, хто поворухнувся (вони вибувають).

Далі гра продовжується, поки хтось не добіжить до ведучого, щоб доторкнутися до спини і зайняти його місце.

 

Піаніно на колінах

Ця гра на уважність із маленькими дітьми може застосовуватися навіть вдома. Нехай усі гравці (навіть якщо вас лише двоє) сядуть поруч пліч-о-пліч. Покладіть руки на коліна. А тепер кожен повинен перемістити руку зі свого коліна на коліна сусідів так, щоб вони переплелися.

Завдання на уважність: зіграти мелодію, піднімаючи руки за черговістю їх розміщення на колінах. Та рука, яка помилилася, вибуває, щоб у результаті залишився найуважніший гравець!

 

Знайди на картинці

Для цієї спокійної розвиваючої гри, яка допоможе малюкові навчитися швидко концентрувати увагу на вирішенні завдання, не будуть потрібні спеціальні посібники.

Візьми дитячу книгу з картинками (чим старша дитина, тим дрібнішими можуть бути деталі). По черзі давайте один одному завдання: «Знайти літак, зірку, їжачка». Для дітей 5-6 років у завданні можуть міститися непрямі підказки: «Знайди великий червоний предмет, найдовшу гілку». Добре підходять для такого розвиваючого заняття модні віммельбухи.

 

Рахуємо пальці

Це швидка і весела гра на розвиток уваги у дітей, якщо дотримуватися швидкого темпу. Один гравець швидко показує іншому різну кількість пальців. А другий повинен голосно назвати відповідну цифру.

 

Лабіринт

Накресли на землі квадрат зі стороною 5 клітинок так, щоб у кожній клітинці могла стояти дитина. Удома можна використовувати кольоровий скотч, щоб нанести розмітку на підлогу.

Придумай і запиши безпечний шлях через лабіринт і запропонуй синові або дочці пройти його. Якщо дитина наступає на заміновану клітинку, голосно кричи «Бам!». Потім починайте спочатку. Так тренується не тільки уважність, а й пам’ять.

Тепер у тебе у скарбничці ідей є відразу кілька цікавих варіантів, як розвивати уважність у дітей. Вчіться граючись!

 

Автор – Тетяна Блінова

Джерело – tvoymalysh.com.ua

Фото: depositphotos.com