Розвиток

Як легко навчити дитину розпізнавати кольори?

Показувати дитині різноманітний світ кольорів можна з раннього віку, а з півтора року потрібно вчити її розпізнавати кольори. Природно, в ігровій формі.

При ігровому, як і при будь-якому іншому навчанні, важлива поступовість. Пам’ятайте, що темпи розвитку у всіх дітей різні. Дуже часто дівчатка швидше починають ходити, а отже, і досліджувати світ. Не вимагайте від однорічної дитини олімпійських успіхів, а найголовніше – у жодному разі не запитуйте інших батьків: “Ваш малюк це вже вміє?”. Порівняння – найлютіший ворог виховання та розвитку. У гонитві за рекордами ви ризикуєте забути про те, що ваш малюк насамперед особистість. Не можна ігнорувати його індивідуальність. Повторюйте ігри та заняття щодня. Ваш півторарічний малюк обов’язково навчиться розрізняти кольори, запам’ятає нові слова і дізнається нові ігри, в які потім зможе грати самостійно.

 

Гра “Пірамідка”

 Вам потрібно:

пірамідка,

аркуші кольорового паперу.

Хід гри:

Розкладіть на підлозі кільця пірамідки. Покажіть дитині лист кольорового паперу певного кольору, наприклад синього. Попросіть відшукати синє кільце. Порівняйте знайдене кільце з обраним вами кольором. Похваліть дитину, якщо вона відшукала правильно. Допоможіть знайти потрібний колір, якщо вона заплуталася.

Збирайте пірамідку і називайте кольори. Просіть показати пальчиком на колечко певного кольору, взяти деталь правильного кольору.

 

Гра “Сховай іграшку”

З кольорового посуду можна не тільки їсти і пити. Для дрібних іграшок він служить укриттям, якщо грати з ним в хованки. Сховайте якусь фігурку під одним зі стаканчиків. Назвіть його колір і попросіть малюка перевернути потрібний стакан. Потім нехай дитина сховає іграшку. Дайте точну інструкцію: “Сховай фігурку в червоному стакані”. Крім кольорів в “хованки з іграшками” діти розучують прийменники: “в”, “на”, “під”.

 

Гра “Кольорові скарбнички”

 Вам потрібно:

чотири коробочки (підійдуть невеликі упаковки від дитячих вітамінів);

самоклеючий папір, ножиці, фарби, пензлик;

невеликі пластикові кришки від молока, кефіру, соку, води та ін.

Підготовка:

Обклейте або розфарбуйте коробочки в ті кольори, з якими збираєтеся знайомити малюка. Наприклад, синій, жовтий, червоний, зелений. Зробіть в коробках отвори. У вас вийдуть картонні скарбнички для кришок.

Білі кришки обклейте кольоровим папером, а кольорові відразу розподіліть по коробках.

Хід гри:

Візьміть одну коробку, назвіть її колір і беріться разом з малюком виймати кришки. Постійно повторюйте назву кольору.

Побудуйте з кришок дорогу, коло, викладіть квітку. Потім попросіть малюка зібрати кришки і скласти їх назад в коробку. Стимулюйте її називати колір.

З часом, коли малюк запам’ятає всі чотири кольори, змішайте кришки в купу. Поставте перед дитиною всі коробки і попросіть розподілити кришки за кольорами їхніх будиночків. Розподіляйте аналогічним способом деталі конструктора, мозаїки, кубики і будь-які інші предмети. Можна навіть розкладати по кольорових мисках огірки і помідори.

 

Важливо! Дорослих зазвичай стомлює нескінченне повторення одного і того ж. Нагадуйте собі, що чим частіше і більше ви говорите, тим швидше ваша дитина навчиться.  

 

Джерело – nashamama.com