Розвиток

Коли можна вчити дитину пити з чашки

Головне – запастись терпінням!

Фахівці стверджують, що чим раніше дитина освоїть пиття з чашки, тим краще.

Коли дитина починає сама тягнутися до чашки, батькам потрібно бути дуже обережними, так як досвід дитини може стати як позитивним, так і негативним. Наприклад, малюк може обпектися гарячим чаєм, облитися, вдавитися або злякатися реакції мами або тата на свої дії. Надалі цей негативний досвід може не кращим чином позначитися на привчанні дитини до чашки.

Є один дуже простий спосіб навчання дитини – це техніка одного ковтка. Справа в тому, що дитина ще не вміє робити кілька ковтків підряд, ця навичка прийде до нього вже після року. Тому при навчанні потрібно налити в чашку всього одну столову ложку рідини – якраз стільки, скільки потрібно на один ковток. Запропонуй малюкові спробувати, нахиливши чашку до губ. Достатньо всього лише кількох крапель, щоб дитина спробувала язичком. Дитина облилася? Нічого страшного, головне – не демонструй негативних реакцій, це може налякати її.

Якщо дитина панікує і не хоче вчитися, головне не змушувати її, бо таким чином ситуація лише погіршиться і дитина відмовиться освоювати нову навичку. Кращим варіантом стане приклад батьків: пий зі своєї чашки, насолоджуючись процесом, можна прицмокуючи. Нехай малюк бачить, яке задоволення приносить питво улюбленого напою з чашки.

 

Джерело – nashamama.com