Розвиток

6 ознак, які вказують на те, що дитина нормально розвивається

6 навичок малюка повинні запевнити тебе в тому, що дитина розвивається в межах норми. Які це навички і чи потрібно підстьобувати їх формування у дитини?

 

Якщо ти думаєш, що навчити дитину ходити було вражаючим досягненням, то почекай трохи. Наступні віхи розвитку тебе теж здивують! Стеж за цими досягненнями, щоб бути впевненою, що малюк розвивається нормально.

 

Сідає навпочіпки і нахиляється. Не варто недооцінювати ці навички, коли малюк зупиняється, нахиляється, щоб щось підняти, а потім відновлює ходьбу. Це означає, що твоя дитина стійко стоїть на ногах, що вимагає значної рівноваги. Це також серйозний крок до самостійності, бо малюк більше не потребує того, щоб ти діставала йому іграшки. Карапузи, як правило, освоюють техніку нахилів і присідань протягом трьох місяців після ходьби. Немає необхідності вивчати це спеціально. Просто грайся з дитиною, розклавши багато іграшок, до яких потрібно нахилитися, щоб взяти.

 

Кидає м’яч. Щоразу, коли дитина піднімає м’яч і кидає його (дія, яка зазвичай починається між 15 і 18 місяцями), вона перевіряє свій баланс і спритність, одночасно відточуючи координацію рук і очей. Зверни увагу, які руки дитина використовує, щоб кинути річ. Приблизно у віці 2 років діти починають демонструвати домінування лівої чи правої руки.

Щоб допомогти малюку опанувати цю навичку, краще взяти маленький м’ячик, навіть тенісний м’яч може бути завеликим для крихітних рук малюка. Хочеш виховати футболіста? Здатність бити ногами (що вимагає від дитини рівноваги на одній нозі) розвивається ближче до 2 років.

 

Танцює. Рух у ритмі означає, що дитина знайшла черговий спосіб кинути виклик своєму тілу і вчиться об’єднувати різні рухи у послідовності. І це не просто! Як правило, малюк починає танцювати у віці від 15 до 20 місяців. Заохочуй свою дитину, вмикаючи різноманітну музику в будинку і повертаючись до мелодій, які їй подобаються найбільше. Ти також можеш використовувати музичні інструменти, наприклад, маракаси, бубон, які допоможуть дитині потрапляти у такт. Діти цього віку люблять наслідувати те, що бачать, тому не соромся танцювати разом із ними!

 

Ходьба назад. Цей рух освоїти важко для малюка, в основному тому, що він задіює сідничні м’язи і чотириглавий м’яз (чого не робить нормальна ходьба). Твоя дитина може зрозуміти, як це робити, вже у 15 місяців, але в середньому її освоюють тільки дворічки

 

Підйом сходами. Це складне заняття зачіпає великі групи м’язів дитини, а для переходу від однієї ноги до іншої потрібна сила і рівновага. Більшість малюків починають вчитися підніматися сходами, нахиляючись вперед і кладучи руки на сходинку над ними, в кінцевому підсумку переходячи до поручнів у віці від 18 до 22 місяців.

Безпека на сходах є головним пріоритетом! Використовуй «огорожу» зверху і знизу і ніколи не дозволяй своїй дитині гратися без нагляду, якщо ви живете в будинку, де кілька поверхів.

 

Стрибки. У віці від 2 до 3 років дитина почне стрибати на місці. Спочатку вона ледь відірветься від землі, але з часом буде підніматися все вище . Потрібна значна сила м’язів, щоб підстрибнути в повітря, а також спритність і рівновага, щоб приземлитися на ноги. Забезпеч безпечну м’яку поверхню (наприклад, килимове покриття або килимок для йоги) для стрибків.

Ще одне нетрадиційне місце для роботи над цією навичкою дитини – вода. Уроки плавання допомагають поліпшити м’язовий тонус і координацію, які є ключовими для стрибків і всіляких грубих моторних навичок. Як тільки твій малюк навчиться стрибати на місці вдома, то незабаром він весело застрибає і на вулиці.

 

Автор – Анна Урусова

Джерело – tvoymalysh.com.ua