Розвиток

Захопливі досліди для малюків

Пропоную провести кілька дослідів для дітей в домашніх умовах. Від казкових перетворень дошкільня буде просто в захваті. Але найголовніше — без складних формул і незрозумілих рівнянь Ваш малюк дізнається багато нового і цікавого.

ПАРУЮЧИЙ ВУЛКАН

Справити враження на трирічну дитину можна, додавши звичайний оцет в харчову соду. Насипте побільше соди (близько 2 столових ложок) в невелику посудину і лийте на неї оцет прямісінько з пляшки. Вміст склянки просто на очах почне «закипати» і пінитися. Обережно! Не нахиляйтеся до реагентів.

Але справжній фурор викличе виліплений з пластиліну вулкан (конус із отвором), який Ви закріпите на посудині. Коли оцет буде литися на соду, що знаходиться всередині, станеться маленьке диво: піна-магма стрімко витікатиме назовні, мов під час виверження реального вулкану. Таке незвичайне видовище точно запам’ятається Вашій дитині.

ВОДНА ВЕСЕЛКА

Ще один цікавий дослід для дітей дошкільного віку – водна веселка. Дивовижно, як за допомогою маленьких хитрощів змінюється колір води в посудині! Отож, налийте воду в прозору банку і додайте таблетку фенолфталеїну (продається в будь-якій аптеці). Рідина у банці буде прозорою. Але варто Вам додати розчин харчової соди – і вода тієї ж миті набуде яскраво-малинового кольору. Ось такі чудеса!

Коли радість від чарівного перетворення трішки згасне, додайте в малинову воду лимонну кислоту або оцет – і рідина знову стане прозорою.

ДОМАШНІ КРИСТАЛИ

Дуже цікаве заняття, а головне – зовсім просте. Разом з малюком приготуйте перенасичений сольовий розчин, щоб нова порція солі не розчинялася у воді. А тепер помістіть в склянку з розчином дріт з петелькою на одному кінці. Пройде кілька днів – і на ньому з’являться (так-так!) кристали. А якщо Ви ще й харчовий барвник в розчин додасте, то у Вас вийде, приміром, «справжній» сапфір (якщо барвник синього кольору) або рубін (якщо червоного).

Стати чарівником домашньої лабораторії дуже легко. Трішки старань – і в світі хімічних чудес Вашому малюкові не знайдеться місця для нудьги.

Джерело – pustunchik.ua