Розвиток

Чим пазли і головоломки такі корисні для дитячого розвитку?

З самого дитинства, і навіть вже будучи дорослими, ми любимо збирати пазли і вирішувати головоломки. Проте це не просто цікаво, а й неймовірно корисно. З самого раннього віку дітлахам варто купувати всілякі пазли, сортери та інші ігри-головоломки, адже вони несуть величезну користь для фізичного і ментального розвитку малечі.

 

Користь для дітей від ігор з пазлами і головоломками

Когнітивні навички

Дитячі пазли та головоломки охоплюють найрізноманітніші тематики: літери і цифри, форми, продукти, тварини, транспорт і т.д. Все це сприяє не тільки візуальному і просторовому усвідомленню, а також і кращому розумінню цих питань. Всі дітлахи вчаться по-різному, і пазли/сортери з літерами, наприклад, на рахунок тактильної пам’яті, можуть допомогти швидше вивчити алфавіт.

 

Здатність вирішувати проблеми

Рішення головоломки – це вже рішення задачі. Для цього дитині потрібно подумати, як це зробити, продумати стратегію. А ця навичка буде корисною чаду протягом усього його життя.

 

Дрібна моторика

Пазли, сортери і головоломки – відмінний інструмент для розвитку і вдосконалення дитячої моторики. Під час гри з такими іграшками малюкам доводиться брати деталі і маніпулювати ними, пересувати, намагатися помістити в потрібне місце. Крім того, при цьому розвивається зорово-моторна координація, необхідна буквально в кожному аспекті нашого життя.

 

Соціалізація

Пазли і головоломки – відмінний навчальний інструмент для спільної гри. З такими іграшками дітки можуть грати цілими компаніями, спілкуючись і працюючи спільно, обговорюючи способи вирішення поставленого завдання, поступаючись один одному чергою і підтримуючи один одного, а потім вони ж разом розділяють радість від рішення головоломки.

 

Впевненість в собі

Виконання поставленого завдання викликає у дітей почуття задоволеності, гордості і нових досягнень. Це, в свою чергу, підвищує їх самооцінку і готує до більш серйозних складнощів в життя.

 

Пазли і головоломки – неймовірно цікаві та корисні для розвитку іграшки. Вони не тільки тренують мозок, а й розвивають моторику, і прищеплюють їм навички, які будуть необхідні дитині протягом усього її життя. Тому такі іграшки обов’язково повинні бути в арсеналі у кожного малюка!

 

Автор – Сальнікова Анна

Джерело – mama-tato.com.ua