Розвиток

Дитина не хоче носити шапку і рукавиці: 7 сценаріїв, що робити?

Як змусити дитину носити шапку і рукавиці? З приходом зими це запитання не дає спокою мамам. Ми зібрали 7 варіантів: від твердості до демократичності і навіть творчого підходу. 

 

Як же змусити дитину носити зимові речі? Досвідчені батьки діляться такими рекомендаціями.

Зміни картинку

Якщо дитина плаче, коли одягають шапку, спробуй для початку змінити умови збору на прогулянку. Спробуйте переходити до ненависних предметів одягу вже в ліфті або в іншій кімнаті, зміни порядок натягування речей на крихітку. Буває, що дитина кричить із мамою, а ось старшому брату дозволяє одягнути себе із задоволенням.

Змінюй фасон

Як змусити носити шапку? Зараз величезний вибір головних уборів! Не подобаються моделі із зав’язками та шарфи? Є затишні шоломи, шапки-вушанки, головні убори у вигляді улюблених героїв мультиків, бафи і навіть зимові бейсболки. Обов’язково перевір розмір, щоб ніщо не тиснуло. 

Пропонуй вибір

Навіть однорічній дитині можна запропонувати самій обрати, наприклад, у якій парі рукавиць вона піде сьогодні. Твоє завдання – описати і показати 2-3 варіанти, не більше.

Дозволяй одягатися самостійно

Вже до 2 років, якщо дитина не хоче одягатися на вулицю, цей елемент режиму можна перетворити на гру. Покажи заздалегідь полиці, звідки малюк зможе сам дістати все необхідне, повісь на стіну список із картинками для швидких зборів.

Показовий приклад

Зверни увагу крихітки, що ти і всі члени сім’ї із приходом холодів теж утеплилися. Подивіться мультфільми, де навіть зайченята хочуть одягати рукавиці, щоб ліпити сніжки.

Прояви твердість

Ближче до 3 років дитина вже розуміє причинно-наслідкові зв’язки. Не хоче носити шапку? Немає довгоочікуваної прогулянки! Подивіться у вікно на те, як цікаво навколо і обов’язково обговоріть, чим можна було зайнятися на вулиці замість того, щоб нудьгувати вдома.

Співай пісні

Іноді потрібно просто подивитися на ситуацію зовсім під іншим кутом. Наприклад, вивчити і всією сім’єю наспівувати кумедну «Пісеньку про шапку з вушками»!

Тепер ти вибрала, як вчиниш у ситуації, коли дитина не хоче носити шапку?

 

Автор – Тетяна Блінова

Джерело – tvoymalysh.com.ua