Розвиток

Спорт із перших місяців життя: як правильно вибрати вид фізичної активності

Усі хочуть, щоб їх малюки гармонійно розвивалися, були здоровими та сильними. Недивно, що багато батьків прагнуть, якомога раніше записати дітей у всілякі спортивні секції.

Чинники, які варто враховувати під час вибору спорту для малюка:

  • Вік дитини. Якщо плаванням можна займатися з народження, то на ковзани або ролики стати раніше, ніж почати ходити вельми важко.
  • Фізичні дані та можливості. Не всі можуть стати акробатами, балетним танцюристами або, наприклад, баскетболістами, не варто навіть розстроюватися із цього приводу. До чогось у дитинки будуть природні дані, здібності, щось буде виходити, щось ні.
  • Стан здоров’я. Якщо є якісь проблеми із здоров’ям, необхідно порадитися з педіатром. Може лікувальна фізкультура або плавання будуть найбільш корисними і ефективними варіантами.
  • Психологічні особливості та темперамент. Індивідуалістам навряд чи підійдуть командні чи парні види спорту, а комунікативним діткам буде складно наодинці монотонно виконувати постійний комплекс вправ для поліпшення навиків.
  • Гендерні стереотипи. Упереджені установки все ще існують, якщо ви не готові чинити опір громадській думці, то не віддавайте хлопчиків у «традиційно» жіночий спорт (художню або повітряну гімнастику, синхронне плавання) і навпаки: дівчаток у чоловічі секції (боротьбу, бокс, атлетику).
  • Інтерес малюка. Чим раніше ви зрозумієте, що ваша дитинка – окрема особистість, часто з примхливим характером, тим легше вам буде з нею взаємодіяти. Важливо не проектувати на дитину свої нереалізовані бажання. Звичайне діло, якщо мама і тато хотіли в дитинстві займатися гімнастикою і футболом, а дочку і сина на ці заняття можна затягнути лише із скрипом. Надайте хоч мінімальний вибір.
  • Місце розташування секцій, кружків, спортклубів. Чимось можна займатися удома або на найближчому майданчику, але якщо вам доведеться кілька разів на тиждень водити малюка до спортивної групи, то непродуктивно витрачати 2 години на дорогу через все місто. Краще, якщо до секції можна буде без проблем дістатися в будь-який день тижня і пору року.
  • Матеріальне становище. На жаль, деякі види спорту вимагають постійно немаленьких грошових вкладень. Серед найдорожчих дитячих видів спорту часто називають великий теніс, бальні танці, кінний спорт та автогонки.

 

Вибір спортивного заняття для дитини – це свого роду метод проб і помилок. Не завжди відразу вдасться вибрати ідеальний варіант. Не засмучуйтесь, якщо доведеться довго вибирати відповідний напрям і якщо з часом інтерес перемкнеться з одного вигляду спорту на іншій. Головне – прищепити діткам любов до спорту і активного способу життя.

 

Автор – Вікторія Дідок

Джерело – svitmam.ua