Розвиток

Ігри з крейдою

У дітей багато улюблених і обожнюваних ігор на відкритому повітрі, одна з яких гра з крейдою. При цьому їм не потрібна дорога довжиною в кілометр, їм вистачить будь-якого, маленького шматочка асфальту або мощеної доріжки, або невеличкого шматочка стіни, які досить таки легко перетворюються в ігровий та творчий майданчик. Граючи з крейдою, діти розвиваються, як фізично, так і творчо. І чим старші дітки, тим більш цікавіше, складніше і різноманітніше ігри вони собі вибирають.

  1. Якщо у вас зібралася компанія дітей, то можна влаштувати конкурс малюнків на задану тему. Складність теми повинна відповідати віку учасників. Природно, що перемогти повинна дружба. Добре, якщо ви заздалегідь подбаєте про пам’ятні недорогі подаруночки для дітлахів.
  2. Крейдою можна обводити різні предмети, які опиняться під рукою: формочки для пісочниці, дно відерця, листочки або, наприклад, власні руки і ноги. З отриманих силуетів можна складати малюнки і потім їх розфарбовувати або заштриховувати.
  3. Виготовте заздалегідь вдома трафарети з товстого картону. Тепер можна малювати по трафарету різні картинки крейдою або писати слова з букв.
  4. Намітьте точками контури малюнка на асфальті, і нехай дитина обведе його суцільною лінією.
  5. Можна намалювати різні геометричні фігури і запропонувати дитині домалювати їх так, щоб вони перетворилися в щось впізнаване. Наприклад: на що схоже коло? Воно схоже на яблуко, повітряну кулю, сонечко і т.д.
  6. Ще одна цікава гра, яка розвиває зв’язне мовлення та уяву. Один з учасників гри малює на свій розсуд 3-4 предмета (будь-яких), а інші повинні придумати і розповісти по ним історію.
  7. Якщо поруч є калюжа або будь-яке інше джерело води, то нехай дитина намочить крейду, і спробує малювати мокрою крейдою. Вона отримає абсолютно нові відчуття. Примітка: попереднє замочування крейди у воді з додаванням цукру зробить кольори більш яскравими, а саму крейду міцнішою. Можете перевірити!
  8. Якщо у вас є водяний пістолет, то дитині може сподобатися змивати струменем води з пістолета свої витівки зі стін або асфальту.
  9. Малювати можна не тільки на горизонтальній поверхні, але і на вертикальній. Наприклад, на стіні будинку або стовбурі дерева. Можете не хвилюватися, перший же дощик зітре сліди вашої творчості.
  10. Цікаво малювати малюнки з продовженням. Тобто на наступний день ви домальовує розпочатий малюнок.

 

А ваші дітки люблять малювати?

 

Джерело – mamulyaclub