Розвиток

Мовні ігри по дорозі в дитячий садок

“Щоранку я відводжу свого сина в дитячий садок. І хоча він знаходиться не зовсім поруч, ходити ми намагаємося пішки – така у нас ранкова зарядка. Щоб наша дорога була цікавою і веселою, ми вигадуємо безліч ігор: як рухомих, так і для розвитку мовлення. Хочу з вами поділитися деякими з них:

Що з чого складається? Стілець складається зі спинки, сидіння, ніжок. Сорочка складається з рукавів, коміра, кишень, ґудзиків.

Хто ким був раніше? Курочка була раніше курчам, а ще раніше яйцем. Риба була раніше мальком, а ще раніше ікринкою. Яблуко було раніше квіточкою.

Що спільного? Що спільного може бути у яблука і кубика? Вони обидва можуть бути червоними. Що спільного у ялинки і кактуса? У них є голки. Що спільного у пташки і літака? У них є крила.

Що станеться, якщо … Що станеться, якщо не закрити холодильник? Що станеться, якщо залишити ввімкненою воду? Вислухайте відповіді дитини. Деяким ви здивуєтеся самі. Така гра вчить малюка мислити.

Один – багато. Стілець – стільці, лікар – лікарі, тварина – тварини.

Назви ласкаво. Кот – котик, будинок – будиночок, машина – машинка.

Я знаю п’ять імен. Дитина плескає в долоні – Таня, Софія, Богдан, Даня, Тіма. Називати можна не тільки імена – назви тварин, квітів, види посуду, меблів тощо.

Узагальнюємо. Ви називаєте: береза, дуб, клен. Дитина повинна узагальнити – це дерева. Чашка, ложка, виделка – це посуд. Літак, вертоліт, дирижабль – це транспорт (уточнюємо: повітряний).

Антоніми. Найвищий – найнижчий, важкий – легкий, вгору – вниз, чорний – білий.

Асоціації. Називайте дитині предмет, а вона нехай придумує асоціації, які у неї виникли з цим предметом. Наприклад: склянка – скло, білка – горішки, зайчик – морквина, пілот – літак.

Консервуємо. Скажіть дитині, що у вас є трилітрова банка, в яку ви будете консервувати всі слова на букву М, наприклад: машина, міль, морква, магазин, мама, морозиво.

Що зайве? Мама каже: «В саду ростуть: яблуко, персик, бегемот, малина». Дитина називає зайве або плескає в долоні, коли почує зайве слово.

Я бачу щось … Я бачу щось червоне – відшукуємо очима всі червоні предмети і називаємо їх. Можна змагатися – хто побачить більше червоних (зелених, круглих) предметів.

Загадуємо слово. Малюк загадує будь-яке слово. Мама за допомогою запитань намагається дізнатися – що це. Наприклад: воно їстівне? У нього є крила? Його любить їсти зайчик? Потім міняємося місцями.”

А в які ігри ви граєтесь з дітьми під час дороги до садочка?

 

 

Автор – Марина Гранович

Ілюстрація – Pascal

Джерело – НеБийДитину