Розвиток

5 кращих розвиваючих ігор для дітей від 6 місяців до року

Гармонійний розвиток дитини важливий у будь-якому віці. Проте найактивніше крихітка росте і формується в перший рік свого життя. А тому дуже важливо приділяти увагу розвитку усіх груп навичок саме в цей період.

 

У цій статті ми розповімо, за допомогою яких ігор можна добитися максимального результату з малюками у віці від 6 місяців. У цей період формується:

  • Логічне сприйняття
  • Звички
  • Навички пізнавання
  • Уміння проявляти емоції
  • Уміння імітувати звуки
  • Усвідомлена взаємодія

 

Сенсорний тунель. Ця гра підійде для малюків, які вже впевнено повзають. Для цього візьми м’яку доріжку з різних тактильних матеріалів, різних по своїй структурі. Підійде синтепон, ганчірки з мікрофібри, нові губки для миття посуду, пузирчаста плівки для обгортки. В якості тунеля візьми велику коробку. Прорізай в ній віконця, прикрась яскравим папером і прикрути над стелею різні сенсорні іграшки.

Вибери іграшку. Важливо пам’ятати, що в перший рік життя малятко починає розуміти причинно-наслідкові зв’язки і вчиться сам приймати рішення. У цей період малюк усвідомлює свій минулий досвід або пробує отримувати новий. Варто особливу увагу приділити тренуванню цих навичок. Наприклад, за допомогою гри. Дай дитині дві іграшки так, щоб у неї були зайняті обидві руки. Потім запропонуй їй третю іграшку. Малюк опиниться в скрутному становищі і йому доведеться робити вибір.

 

Наслідування звуків. З 6 місяців малюк активно наслідує звуки і слова мами або папи. Він починає розуміти значення різних слів, вчиться управляти інтонацією і голосом. Також через звукове сприйняття дитина вчиться розрізняти голоси, предмети, інтонацію. Це дуже важлива навичка, яка закладає мовні здібності крихітки. Треба правильно промовляти слова кілька разів і не сюсюкати. Для виконання цієї вправи візьми бубон і стукай по ньому, промовляючи “бум-бум-бум”. Або візьми папір і почни шарудіти, повторюючи “шшшиии”.

 

Пальчикова гімнастика. У перший рік малюк вчиться володіти своїм тілом, ручками, ніжками і пальчиками. Центри, що відповідають за рухи пальців і мови, розташовані дуже близько один до одного. Тому дрібна моторика безпосередньо сприяє розвитку мовних навичок. Обов’язково роби з малюком мовну гімнастику і не забувай про пальчики. Розвивай пальчики під різні вірші (“Де долонька”, “Сорока-ворона” і так далі).

 

Розвиваючий килимок. Ця іграшка допомагає розвивати усі групи навичок (рухову активність, дрібну моторику, сенсорні і звукові навички). Поки крихітка зовсім маленький, можна використати режим для гри “лежачи”, розглядати і мацати різні предмети. Після 6 місяців, дозволь малюкові грати вже сидячи.

 

 

Автор – Світлана Дорошенко

Джерело – tvoymalysh.com.ua

Відео: Супермами

Фото: depositphotos.com