Корисності

15 правил, які допоможуть швидше знайти дитину, що загубилась

Представники пошукового загону «Ліза Алерт», які не раз знаходили загублених і викрадених дітей, склали список правил безпеки, які допоможуть попередити викрадення дитини та швидко його знайти, якщо вона загубилася або пропала. Деякі з цих правил ваша дитина повинна знати напам’ять.

Загін Ліза Алерт названий на честь дівчинки Лізи Фомкін, яку, на жаль, так і не знайшли. Але з тих пір шукають зниклих дітей і дорослих фахівці, рятувальники, волонтери, психологи. Шукають 3-х річних дітей, викрадених через паркан дитячого садка. Шукають підлітків, які втекли до Криму з дядьком, який підмовив на це в інтернеті. Шукають дітей, які злякалися йти додому, тому що насварять, і що відсиджуються за гаражами.

 

 1. Сфотографуйте дитини

Якщо ви йдете з дитиною на культ-масовий захід, де передбачається натовп народу, сфотографуйте вашу дитину в повний зріст перед входом на захід.

 

Батьки, що втратили дитину, іноді втрачають залишки розуму і свідомості, не можуть назвати нормально, у що дитина була одягнена, в яку кофтинку і яку шапочку.

 

Набагато простіше буде шукати дитину, показуючи фотографію: ви ось цю дитину не бачили?

Якщо дитина не знайдеться в найближчі 2-3 години, то саме вона буде найсвіжішої фотографією, за допомогою якої будуть писати орієнтування, з яким будуть працювати люди.

 

 1. Телефонуйте всім підряд

Якщо ви знаєте, що дитині йти від школи до будинку, від репетитора до спортивної секції, від вас до бабусі 30 хвилин, то через 60 хвилин, якщо вона не з’явилася, можна починати шукати. Потрібно починати писати і телефонувати абсолютно всім: колишнім чоловікам, бабусям і дідусям, батькам однокласників, однокласникам.

 

Не треба думати, що це незручно. Незручно буде, якщо дитина ніколи вже не знайдеться. На вуха піднімаються абсолютно всі. Так, не забудьте потім всім зателефонувати і кожного заспокоїти і подякувати за турботу.

 

Навіщо це робиться: ви ніколи не знаєте, що могло статися, наприклад, дитина могла чогось злякатися, могла побігти від когось, і опинившись в умовно знайомому йому районі, могла піти по хоч скільки-небудь знайомою адресою. Забігти в під’їзд до вчительки початкових класів, ваших друзів, у яких ви були в гостях днями …

 

 1. Почати шукати повинні відразу

Дзвінок в 112 – це вже заява про зникнення, яке прийнято і зафіксовано. Історія про три дні – міф, брехня і небажання поліції працювати. Такої постанови, акту, закону не існує.

 

 1. «Буду через годину» – це не звіт, це турбота про близьких

Важливо привчити дитину дзвонити вам при виході кудись, і дійшовши до туди. І привчати до цього потрібно, показуючи прикладом. Мама і тато на очах у дитини дзвонять один одному, повідомляють, що вийшли з роботи: “буду через годину”.

Можна акцентувати увагу дитини на цьому, показати їй, що ми не контролюємо, а просто турбуємося один про одного. Тому що якщо вона не бачить, як дорослі це роблять, то може вирішити, що її через малолітство просто тримають під контролем, обмежують, не довіряють.

 

 1. Корисні додатки

І підліткам, і літнім родичам корисно встановити на телефон ряд програм. Це можуть бути: мої друзі (на айфоне), моя сім’я (на андроїд). З їх допомогою можна дізнатися координати знаходження телефону.

 

 1. Діти повинні вміти говорити «ні»

Вчимо дітей говорити “ні”, вчимо дітей не слухати незнайомих дорослих. Ми часто привчаємо дітей слухатися маму, тата, няню, бабусю, виховательку Маріванівну, охоронця садка, консьєржку, не сперечатися з усіма цими людьми, бути ввічливим. В результаті ми отримуємо дітей, які йдуть з незнайомими дорослими.

 

У ЛізаАлерт ставили експеримент: з 50 дітей, до яких підійшли незнайомі дорослі, не втікла тільки одна дитина.

 

Доносимо до дітей таку думку: нормальні, адекватні дорослі не просять дітей про допомогу, не просять нічого донести, повартувати, знайти в багажнику машини.

Звичайно, можна допомогти бабусі з костуром донести важку сумку до під’їзду. Але біля під’їзду і сумку і бабусю потрібно залишити, і сказати чарівні слова: “Мені далі мама ходити не дозволяє”. Далі їй обов’язково допоможуть сусіди, родичі, ще хтось.

 

 1. Якщо знайомий пропонує підвезти

Навіть якщо ваша дитина йде по дорозі і зустріла вашого друга, який пропонує підвести її до будинку, як отче наш ваша дитина повинна в цю хвилину зателефонувати вам і сказати: “Дядя Міша зустрівся мені дорогою і пропонує мене довести до будинку”. Ви в цей момент телефонуйте дядькові Міші і переконуєтесь, що дитина з ним.

 

 1. Зустрічайте дитину по дорозі додому

Якщо ваша дитина або старий родич дзвонить вам і говорить: “Зустрінь мене, будь ласка”, встаньте з дивана і зробіть це. Дуже рідко люди просять зустріти їх, тому що примха.

 

Можливо, дитина не може сказати, що якийсь дядько дуже пильно дивиться на нього, тому що ця людина поруч.

 

Якщо ви скажете: “Ну що ти, ти ж уже дорослий”, а потім що-небудь станеться, ви собі цього не пробачите. Не лінуйтеся.

 

 1. Навчіть дитину кричати

Дуже багато і дітей, і дорослих кричати не вміють. Їдьте в парк, в ліс і почніть там. Покажіть їй приклад. Потім спробуйте в місті, хоч на Майдані.

 

 1. Не забороняйте соцмережі

Соціальні мережі: ні в якому разі не можна забороняти дітям користуватися соціальними мережами. Дозвольте дитині  вести власну сторінку – так на ваших очах буде інформація про те, чим вона цікавиться, яку музику слухає, з ким дружить.

Раз на місяць переглядайте список її друзів, вас повинні насторожити дорослі люди, якщо це не викладач.

 

Забороніть їй – і в критичній ситуації, ви виявите вісім фейкових сторінок з чужими фотографіями і невірно вказаним віком.

 

(На батьківських зборах все, про що я пишу, супроводжувалося жахливими прикладами з життя, тут розповіли про татуся, який суворий стукав кулаком по стільцю, клявся, що заборонив дочці абсолютно всі соцмережі, а ті самі вісім фейкових сторінок виявили тільки тоді, коли вже третю добу шукали її.)

Ви можете заборонити все що завгодно, тільки ці сторінки все одно будуть, просто ви не будете про них знати.

 

 1. Відстежуйте інтернет-сайти, які відвідує дитина

Порнографія – найменш шкідливе, що можна знайти в Інтернеті. А ще можна знайти інформацію про самогубства, наркотики, зустріти небезпечних шахраїв, зловмисників, нарватися на Кібербулінг.

Так, Співробітники ЛізаАлерт підтвердили, що зафіксовано кілька жертв усіх цих гуляючих по мережі домівКітів і тихихдомів. Дитині цікаво, це логічно. Якщо вже, тітонькам в 35 років, лізуть за цими тегами, коли в них починають майоріти ними стрічки.

 

 1. Дитина НЕ повинна виконувати вказівки незнайомців

Як у житті, так і в мережі важливо щоб дитина пам’ятала, що вона нікому нічого не винна. Дуже важливо внести цю думку в голову дитини. Якщо незнайомі люди про щось просять, завжди питай себе: а навіщо я повинна це робити? Навіщо мені надсилати вам мою фотографію і говорити свій номер телефону, навіщо вставати о 4:20 і так далі.

 

 1. Проведіть дитині інтернет-лікнеп

Проведіть кілька годин з дитиною за комп’ютером, покажіть на особистому прикладі, що роблять в мережі з вікнами з непристойними картинками, що раптово відкриваються, рекламою, і всім тим, що здається нам самоочевидним, а їй в новинку.

 

 1. Не сваріть знайдену дитину

Якщо дитина знайшлася, будь ласка, не треба на неї кричати. Спокійно пояснюємо, що ми хвилювалися. Пояснюємо, чому те, що сталося, було небезпечно.

Пам’ятайте батьків Малюка з мультика про Карлсона: хлопчика з даху знімала пожежна команда, але коли батьки зустріли його, вони обійняли його і сказали: “Малюк, як же ми хвилювалися”.

 

 1. Як вести себе дитині, якщо вона загубилася в лісі
 • Якщо ти загубився в лісі, негайно зупинися і припини рух. Можливо ти вже деякий час йдеш не туди. Спочатку дзвонимо в 112, потім мамі. А мама не садить батарейку на телефоні дитини, залишаючи її для спілкування дитини з рятувальниками.
 • Якщо ви бачите вертоліт або чуєте сирену, не треба бігти на звук. По-перше, в лісі напрямок звуку сильно спотворюється, по-друге, це робиться для вашої локалізації – зараз рятувальні служби зв’яжуться з вами по телефону і запитають, чи чуєте ви звуки.
 • Повторюємо дитині: по льоду ходити небезпечно, врятуватися самостійно і з допомогою друзів майже неможливо.
 • 8 з 10 дітей, що загубилися в лісі тоне. Повторюємо дитині: якщо ти загубився в лісі, не треба підходити до річки і щоб вмитися, промити рану, пропити.
 • Не відпускайте дітей в ліс з літніми людьми, дитина не зможе їй допомогти, сама загубиться, буде тільки гірше.
 • Завжди беремо з собою воду, промити рану, попити.
 • Припиніть одягати себе і дітей в камуфляжний одяг. Одяг дитини повинна бути яскравим. Шукати в лісі дитину в червоній курточці і помаранчевих штанцях набагато простіше, ніж дуже хитро закамуфльованого.

Дуже багато дітей що загубилися говорять: я не думав, що мама взагалі буде мене шукати, хіба мама знає, як мене шукати і що робити. Виходячи в ліс, розкажіть дитині, що її хоч би що сталося, будуть шукати, і мама знає, що робити.

Звідки беруться такі думки не дуже зрозуміло, але підозрюю, що з казок, в яких батьки регулярно відводять дітей в ліс на поталу вовкам.

 

Джерело – www.uaua.info