Корисності

Книги для покращення мовної культури для дітей і дорослих

Книги для покращення мовної культури для дітей і дорослих

Щоб правильно розмовляти українською, недостатньо просто народитись українцем. Адже мова як живий організм — має здатність змінюватись та піддаватись впливу інших мов. Тож пропонуємо вам добірку книг, які допоможуть розмовляти грамотно та розширити свій словниковий запас.

Джерело – mizky.com

 

Наталія Клименко “Українська легко!”

Якщо ви сумніваєтесь, як правильно сказати українською, тоді книжка “Українська легко!” Наталії Клименко стане вам в нагоді. Окрім цього, вона навчить вас говорити точно, виразно і красиво.

“Плюсом” книги є її яскраві ілюстрації, а точніше — головний герой Лепетун. З ним процес навчання та запам’ятовування стане не лише простим, але й веселим.

 

Олександр Авраменко “100 експрес-уроків української”

Хочете говорити українською правильно, але не маєте бажання проводити час за правописом? Цікаво ілюстрований кишеньковий підручник “100 експрес-уроків української” автора Олександра Авраменка допоможе вам в цьому.

Книжка, призначена для широкого кола читачів, допоможе всім і кожному більш впевнено та грамотніше розмовляти солов’їною.

“Аби комфортно було вдосконалювати свою мову й мовлення, пропоную вам коротенькі уроки з ілюстраціями, які сприятимуть якнайкращому запам’ятовуванню норм сучасної української мови”, – зазначив її автор доцент Київського університету ім. Бориса Грінченка, лауреат премії “Вчитель року” Олександр Авраменко.

 

Олександр Авраменко “100 експрес-уроків української. Частина 2”

Продовження посібника “100 експрес-уроків української” мовознавця Олександра Авраменка. Тут зібрано ще 100 мовних історій, які допоможуть вам не лише краще заговорити українською мовою, але й весело провести час. Адже кожна сторінка цієї книжечки містить ілюстрацію для кращого запам’ятовування інформації.

Завдяки книжці “100 експрес-уроків української. Частина 2” ви заговорите українською більш впевнено та грамотно.

 

Ольга Уліщенко “Мова чудова”

Щоб читачам було весело подорожувати сторінками книги “Мова чудова”, їх супроводжують Кіт-воркіт та Мишка-побіганка. Незважаючи на цих казкових і нібито дитячих героїв, книга призначена для усіх, хто не лише вивчає українську мову, але й працює над її вдосконаленням.

Герої книжки допоможуть уникати суржику, правильно перекладати сталі вирази з російської мови та багато іншого.

Тарас Береза “Слова, що нас збагачують. Словник вишуканої української мови”

Мета цієї книжки — нагадати українцям призабуті слова, характерні для нашої мови, та повернути ті, які були навмисно викоренені з свідомості людей. Завдяки словнику “Слова, що нас збагачують” ваша мова стане справді вишуканою, а словниковий запас значно збільшиться.

Під час роботи над книгою автор Тарас Береза опрацьовував різноманітні твори українських митців та світові переклади.

 

Тарас Береза “Мова — не калька”

“Мова — не калька” — книга, яка допоможе вам позбутись суржику та чужомовних запозичень. Завдяки їй ви збагатите свою мову самобутніми українськими словами та висловами. Тут їх зібрано понад 20 000.

“Наш словник розкриває велич і красу української мови, звільняє її від суржику й чужомовних запозичень. Видання містить самобутні українські слова та вислови, поставлені на противагу звичному, буденному словниковому запасові сучасних українців”, – зазначив Тарас Береза.

Книга призначена для широкого кола читачів.