Корисності

5 міфів про заморожені продукти

Зараз, в літній сезон, ви можете купити ягоди, фрукти і овочі і заготовити їх витративши мінімум сил, часу і грошей! Адже взимку вони буду схожі на пластикові макети з дитячого набору “Кулінар”, та ще й коштувати як Феррарі.

 

Міф 1. Вітаміни при заморожуванні губляться.

Частково це правда. Але! Єдиний вітамін, що міститься в овочах, фруктах і ягодах, який руйнується при будь-якій обробці (і при заморожуванні в тому числі), це вітамін С. А при швидкому (шоковому) заморожуванні він втрачається лише на 15%, в той час як при варінні кількість цього вітаміну зменшується на 70%!

 

Міф 2. Після розморожування буде дещо не смачне і страшне.

А ось і не обов’язково. Головне знати правила розморожування продуктів. Деякі і зовсім немає необхідності попередньо розморожувати перед приготуванням страв!

 

Міф 3. Що закатування, що заморозки – однаково довгий процес.

При заморожуванні, у відмінності від закатування однакової кількості продукту витрачається на 30-50% маньше часу, тому що не потрібно кілька разів кип’ятити, проціджувати, переливати і остуджувати. Так що процес заморозки може здорово заощадити ваш дорогоцінний час.

 

Міф 4. Заморожені продукти мають тривалий термін зберігання

Дивлячись, що ви розумієте під тривалим терміном зберігання. Наприклад чорниця зберігається не більше 6 місяців в замороженому вигляді. А щоб продукти можна було зберігати до 10-12 місяців, потрібно правильно готувати їх до заморожування. У цьому допоможуть: миття, бланшування, приморожування, висушування, правильна упаковка і розміщення в морозильній камері. Ще дуже важлива температура, при якій зберігаються продукти.

 

Міф 5. Заморожені продукти займають багато місця.

Дійсно, якщо заморозити головку брокколі цілком, то вона займе половину відділення морозильної камери. Але якщо розділити на суцвіття і правильно заморозити, то займаний об’єм зменшиться в 3 рази!

 

Дитячий дієтолог Анна Бойко