Корисності

Що не варто робити батькам в харчуванні дитини

Що не варто робити батькам в харчуванні дитини

Сьогодні той рідкісний випадок, коли у мене консультація по харчуванню однорічної дитини із запитом “як годувати дитину, щоб той був здоровий”.

Рідкісний випадок, тому що в основному приходять вирішити кричущу проблему, яка заважає спокійно жити і / або їсти все (навіть корисне).

Так ось. Готуюся до консультації і читаю питання: Що не треба робити в харчуванні дитини?

 

Хочу з вами поділитися своїми відповідями.

1. Не варто змушувати дитину їсти, ніколи. Насильно змушуючи, включаючи йому вертольотики, які летять в рот, і мультфільми, дуже легко порушити харчової інтерес до їжі, а ненависна вівсяна каша буде неприємною все життя. (Таки так, моя ненависна каша – вівсянка).

2. Не потрібно давати великі порції їжі, навіть якщо дитина просить. Максимум – 2 жмені дитини з 2 долоньок за раз. Запропонуйте дожувати хлібець або сушені яблучка.

Для дитини 1-3 роки – обсяг в 250-350 мл за раз, не більше. Менше – можна. Якщо з’їсть менше 250 мл, див. П.1.

3. Немає необхідності варити компоти. Є гостра необхідність давати дітям воду.

Компот, залитий 80град. водою і залишений настоюватися, або ферментований напій для дітей – може бути в раціоні, тільки не основним напоєм, і відноситися до їжі.

Вода – чиста і свіжа питна вода як потужний розчинник, очистить організм і наведе порядок (немов, як вода допомагає нам, господарочкам, щоб наш будинок пах чистотою).

Потім чистота всередині стане хорошим полігоном для дій клітинок імунної системи, в кишечнику в першу чергу. Адже армії буде місце, де розмахнутися. Як привчити дітей до води – читайте тут : “Вчимо дітей пити воду

4. Не варто давати дітям магазинні солодощі, які порушують, і навіть спотворюють! смаки у дітей (та й дорослих теж) і тим самим порушують харчовий інтерес до необхідних для зростання і розвитку продуктів харчування.

Якщо в будинку буває печиво і цукерки, нормального апетиту бути не може. Рецептори смаку дітей хочуть вже не капусточки броколі або моркви, а бублика або Барні з чупа-чупсом, адже смак у останніх більш насичений, цікавіше.

Досить часто в ході консультації докопуюся до закономірності, що як тільки в раціоні з’явилося печиво, через короткий час йде відмова від овочів і овочевих страв, а буває, і навіть від м’яса і риби.

Таке враження, що дитину підмінили.

Таки так, підмінили смаки, впливаючи транс-жирами і іншою хімією, яка входить до складу печива або цукерок.

 

Автор – Ганна Бойко, Експерт по здоров’ю дітей, дієтолог

hannaboyko.com

www.facebook.com/kidsdietolog