Корисності

Вибираємо корисні банани і будуємо кишковий імунітет

Недостиглі банани (як і сира картопля, бобові), містять такий вид крохмалю, який ензими нашої травної системи просто не можуть перетравити. Це резистентний крохмаль.

Вперше чуєте про таке?

При приготуванні таких продуктів або їх зберіганні кількість резистентного крохмалю помітно зменшується. Але він (р. крохмаль) неймовірно корисний для клітин товстого кишечника завдяки бутирату (він клітини живить) – речовина, яка утворюється від поїдання р.крохмалю бактеріями кишечника і таким чином зменшує запалення і ризик розвитку раку.

Можна їсти і зелені банани, але якщо треба дати перекус і щоб швидше прояснилося в голові, а дітей забезпечити поживними в якості енергії – то обирайте стиглі, і навіть в крапочку.

Але враховуйте, що глікемічний індекс супер стиглих бананів “в крапочку” найвищий, тобто він швидко засвоюється і людям які худнуть не підходить.

Але діткам після того, як набігалися, наскакалися – в самий раз стиглі банани, і корисніше, ніж магазинний сік з цукром.

Переспілі банани або підгнилі (я називаю їх “підгулялі”) не варто використовувати навіть у випічці. Непомітно можна підселити умовно-патогенну флору і, не дай Бог нікому, отримати ускладнень зі здоров’ям шлунково-кишкового тракту, а там і частих ГРВІ та діатезу / дерматиту.

 

Дитячий дієтолог Анна Бойко