Корисності

КХ-ВЕЧЕРЯ: як вона виглядає і навіщо

Дорогі господині, сьогодні познайомлю вас з КХ-вечерею (КХ – скорочено “корисне харчування”), яка так само важлива, як і сніданок.

 

КХ-Сніданок – запускає обмін речовин, а КХ-Вечеря:

– поповнює резерви амінокислот для відновлення вночі шкіри, нігтів, волосся, формування гормонів і ферментів і всіх білкових структур організму.

– годує друзів-бактерій – головних “воротарів” бактерій і паразитів імунної системи. Саме вони стоять весь час на воротах під час гри паразитів-бактерій і імунних клітин.

 

КХ-вечеря потрібна, щоб:

  • імунна система наша і діток була міцною
  • гормональна система була
  • кишечник працював “як годинник” – своєчасно очищався.
  • шкіра мами була красивою, підтягнутою
  • прокинутися такою, що відпочила, а не втомленою

Коротше, щоб всі були здорові.

 

Чим краще вечеряти?

КХ-ВЕЧЕРЯ складається з:

  • білка
  • їжі для лакто-біфідобактерій бактерій – овочів і зелені.
  • невеликої! кількості вуглеводів (для дітей до 5 років обов’язково, а для дорослих – ні).

 

Білок повинен бути легким, щоб встигнути перетравитися і дати можливість кишечнику відпочивати: риба, морепродукти, сир, білий сир, типу моцарелла або адигейський, яйця, квасоля, сочевиця.

З овочів на вечерю краще кольорова капуста, зелений салат, болгарський перець, томати, брокколі, селера, гарбуз, цибуля-порей, авокадо, топінамбур, а також огірки, кабачки і цукіні в сезон. Овочів має бути в 2 рази більше ніж білка.

А якщо приправити салатик або тушковані овочі рослинною НЕ рафінованою олією прямо перед подачею, то нервова система скаже “спасибі” своїм спокоєм (ну може не відразу, але скаже, точно скаже). Неймовірно смачні і дуже корисні масла – тиквенное і масло виноградних кісточок. Спробуйте, будете здивовані, чому ви їх раніше не пробували.

 

“А як же каша, яку так люблять мої діти і я звикла її готувати?” – хтось зараз подумав.

Каша – теж може бути варіантом в меню, але не ідеальним і не основним. У ній є клітковина, яка потрібна для харчування лакто-біфідобактерій, але замало білка і забагато вуглеводів.

 

ДІТИ ДО 5 років. ВАЖЛИВО!

Вуглеводи їм потрібні!, тому що глікогену (сховище глюкози) у них ще немає, а значить, треба давати енергію у вигляді “довгих вуглеводів” – цільних каш.!

АЛЕ

– не тільки кашу (мало для здоров’я цього),

– не швидкого приготування (бо друзі-бактерії загинуть від голоду).

 

P.S. Діти в садках / школах отримують вуглеводів досить, а ми, дорослі, отримуємо їх c фруктами протягом дня теж не мало, правда? Вуглеводи – дітям після 5 і дорослим – обмежено, будь ласка.

 

Дитячий дієтолог Анна Бойко