Корисності

Як уберегти дитину на природі: фото 8 найбільш отруйних рослин

Які отруйні рослини небезпечні для дітей, читайте в нашому матеріалі, а також зверніть увагу на фото.

Відпочинок на природі з дітьми може мати наслідки. Вас вже напевно не лякають розбиті коліна і садна – без цього нікуди. Але є речі набагато серйозніше невеликих і великих подряпин. Це смертельно небезпечні отруйні рослини.

На вигляд це можуть бути нічим не примітні квіточки, але контакт з ними може мати глобальні наслідки. Ми вибрали вісім отруйних рослин, які водяться на території України. Розкажіть малюкові, що далеко не всі квіти можна брати в руки. А якщо ваша дитина ще зовсім маленька, ретельно стежте, щоб вона ні в якому разі не торкалася до цих рослин.

 

Борщівник Сосновського

Зовнішній вигляд: Ця отруйна рослина має високе стебло і великі розсічені листя. Може виростати до трьох метрів. Квіти білого або рожевого кольору розташовані у вигляді парасольки.

Де росте: Біля доріг, розташованих біля лісу. Мешкає також на галявинах і пустирях.

Чим небезпечне рослина: При попаданні соку на шкіру підвищує її чутливість до ультрафіолету, може викликати опіки 1-3 ступеня.

Наслідки відчутні не відразу – опіки проявляються через кілька годин після контакту з рослиною.

Якщо вже так вийшло, що дитина вирішила дослідити цю рослину і сік потрапив на шкіру, ретельно промийте її водою з милом і не з’являйтеся на сонці протягом двох днів.

 

Аконіт (Борець)

Зовнішній вигляд: Аконіт зростає кущами. Має округлі листя і квіти темно-синього або фіолетового кольору.

Де росте: На березі річки, гірських луках і навіть біля доріг. Головний критерій його розміщення – вологий грунт.

Чим небезпечне рослина: Містить отруйний алкалоїд – аконітін. При попаданні на шкіру викликає свербіж, а якщо аконіт потрапить до рота – не уникнути опіків і болю.

Після контакту з рослиною швидко погіршується стан – спочатку частішає, а потім сповільнюється дихання, може бути запаморочення, параліч м’язів, зниження температури і озноб, мимовільне сечовипускання. Для летального результату достатньо всього двох міліграмів аконітіна.

 

Білена чорна

Зовнішній вигляд: Відрізняється дуже неприємним запахом. Але її плоди в формі глечика можуть зацікавити малюка. Білена чорна виростає до півтора метрів у висоту, має липкі листя і великі квіти брудно-білого або жовтуватого кольору з волосками.

Де росте: Біля доріг або житлових будинків, на оброблюваних полях.

Чим небезпечне рослина: Отруїтися циєю отруйною рослиною можна, спробувавши насіння або молоді паростки.

Ознаки отруєння з’являються вже через 10-20 хвилин. Пересихає в роті, починається хрипота, червоніє шкіра, збільшуються зіниці. При складних випадках дитина може втратити свідомість або навіть впасти в кому.

 

Беладонна

Зовнішній вигляд: Має високі стебла і багато відгалужень. Але найцікавіше – плоди. Вони схожі на маленькі ягоди вишні і навіть солодкі на смак.

Де росте: Любить букові, дубові та інші ліси. Зростає також на узліссях, біля річок.

Чим небезпечне рослина: Перші ознаки отруєння з’являються протягом 20 хвилин. У людини хрипить голос, пересихає горло, частішає серцебиття, розширюються зіниці. Отруєння може мати летальні наслідки від паралічу легенів або судинної недостатності.

 

Болиголов плямистий

Зовнішній вигляд: Листя молодої рослини схожі на моркву, петрушку або кріп, тому його можна не розпізнати. Суцвіття зонтовідной форми і складається з безлічі дрібних квіток.

Де росте: На пустирях, біля доріг, в городах, лісових галявинах, луках. Можна його зустріти і на звалищах, і у залізниць.

Чим небезпечне рослина: Рослина може викликати головний біль і запаморочення. Також ознаками отруєння є підвищення тиску, прискорене серцебиття, нудота. Зіниці розширюються, шкіра блідне, ковтати стає складно, з’являються судоми і навіть висхідний параліч. Є ризик померти від задухи. А в результаті контакту зі шкірою з’являється дерматит.

 

Віх отруйний (Цикута)

Зовнішній вигляд: Має розгалужене стебло, двічіпір’ясте і тричіпір’ясте листя. Влітку з’являються білі маленькі квіти, що утворюють парасольку.

Де росте: віх любить вологий грунт. Росте на заплавних луках, біля річок та озер.

Чим небезпечне рослина: Якщо віх потрапив в шлунок, протягом 20 хвилин виявляються перші ознаки отруєння – пронос і блювота. Також серед симптомів підвищене слиновиділення, біль у животі і припадки, які можуть привести до смерті.

 

Вовчі ягоди

Зовнішній вигляд: Вовчі ягоди – це невеликий чагарник. Квітки рослини мають зеленуватий або рожевий відтінок. Плоди Вовчі ягоди невеликого розміру і червоного кольору.

Де росте: У лісах, також використовується як декоративна рослина.

Чим небезпечне рослина: Червоні плоди рослини дуже привабливі для дітей. Як же не спробувати на смак привабливу ягоду? Але всього кілька штук Вовчих ягід можуть викликати летальний результат.

Ознаки отруєння: блювота, судоми, біль у животі, рясне слиновиділення. Якщо ж дитина просто доторкнеться до листя рослини, на шкірі можуть виникнути опіки і пухирі.

 

Дурман звичайний

Зовнішній вигляд: Рослина має великі білі квіти у вигляді труб і великі листи.

Де росте: У сирих місцях, біля доріг, житлових будинків.

Чим небезпечне рослина: Особливо отруйні насіння дурману. Отруєння можна виявити за такими ознаками: розширені зіниці, внутрішньоочний тиск, прискорене серцебиття, блювота, головний біль. Якщо після потрапляння рослини в шлунок дитини, він вип’є води, в роті з’явиться неприємний смак.

 

Тепер ви знаєте, які рослини отруйні і небезпечні, як вони виглядають (див фото), і зможете вберегти дітей від непотрібних проблем.

 

Джерело – uaua.info