Корисності

Харчова цінність курячих яєць

Курячі яйця завжди є у мене в холодильнику, і часто мене виручають, коли я запрацювалася (як сьогодні) і не приготувала вечерю. Омлетик з додаванням кукурудзяного борошна, подрібнених овочів (щоб діти не помітили) на кефірі – раз-два і готово. Пропонувати овочі до омлету додатково в цілому вигляді не перестаю. Огірки їдять спокійно, моркву теж. Старший син помідори полюбив, а молодший – кабачок. Вже добре. Можна брати курс на перець. А у вас омлет часто буває?

 

Давайте трохи теорії почитаємо.

Отже, курячі яйця – це не тільки потенційне нове життя, але і 12 вітамінів, 200 нутрієнтів (корисних речовин), 10-12,5 гр. легкозасвоюваного білка і майже вся таблиця Менделєєва.

 

Трохи розшифрую цю фразу.

  • Яйце птиці – входить в десятку найбільш корисних для людини продуктів харчування, адже не дарма з нього народжується життя.
  • В яйці містяться практично всі мікро і макро-елементи періодичної системи Менделеєва.
  • У складі яйця близько 300 нутрієнтів корисних речовин необхідних для нормального функціонування організму, 12 основних вітамінів і 96% мінералів, фолієва кислота і амінокислоти.
  • В 100гр. курячого яєчного білка міститься близько 50 кілокалорій і 11 г протеїну, і він на 93,7% засвоюється людським організмом. Де ви ще знайдете такий класний легкозасвоюваний протеїн для зростання і розвитку дітей ?! Правильно, ніде. (Червону ікру в рахунок не беремо, кожен день її ж не будеш їсти, навіть якщо справжню знайдеш).
  • Яєчна шкаралупа містить кальцій, фтор, мідь, залізо, марганець, молібден, фосфор, сірка, цинк, кремній. Яке добро ми викидаємо. Ах. Я збираю шкаралупу – а потім везу в село, щоб тато погодував курей, або в якості добрива використовував.

 

Моя мама зміляла шкаралупу і давала нам в їжу, але я вважаю, що зараз є більш біодоступні (легше засвоювані) форми мінералів і кальцію в тому числі. Ну от ніяк пісочку в нирки не хочеться отримати, а дітям тим більше).

Але якщо ви їсте такий кальцій і добре себе почуваєте, і УЗД каже, що все в порядку, – на здоров’я.

 

  • Яєчний жовток багатюще джерело холіну для хорошої пам’яті і швидкості мислення – для школярів те, що потрібно. Цю тему розкрию пізніше.

 

Дитячий дієтолог Анна Бойко