Психологія

«Купи, тому що у всіх уже є»: психолог пояснює, що робити в такому випадку батькам

З кожними батьками трапляється момент, коли їх дитина просить купити якусь безглузду на думку дорослих дрібницю. Психолог Олена Кузнєцова пояснює, навіщо дитині потрібні речі такі, як у всіх, і чому важливо іноді виконувати ці прохання.

Дитячі прохання з розряду «купи-купи-купи-ну-будь ласка-будь ласка» здатні вивести з рівноваги багатьох батьків. Тим більше, що вони часто відносяться до дешевих дрібничок. Як реагувати батькам на ці дитячі запити, розбирає психолог.

Олена Кузнєцова пояснює, для чого дитині потрібна така іграшка і як вона впливає на її соціалізацію в колективі.

У дитинстві існує момент, коли дитина попросить щось, щоб «як у всіх». Не важливо, що – у кожного покоління свої радості. Лялька Барбі, спиннер, слайм, рюкзачок від Луї Віттон (з кіоску в переході). Хочете думку психолога? Купіть.

Навіть якщо трохи дорогувато, і ваше батьківське «як краще» мало намір купити щось більш корисне – купіть цю марну дрянь, як у всіх.

 

НАВІТЬ ЯКЩО ВАШ ВИТОНЧЕНИЙ СМАК ЕСТЕТІВ ПРОТЕСТУЄ, І ВИ МОЖЕТЕ СОБІ ДОЗВОЛИТИ КУПУВАТИ ДИТИНИ БІЛЬШ КРУТІ ІГРАШКИ АБО РЕЧІ – КУПІТЬ ТУ, ЯКУ ПРОСИТЬ. ТОМУ ЩО ТРЕБА САМЕ ЇЇ.

 

Не кожен раз, але хоча б на деякі запити «у всіх хлопців вже це є» – відгукніться згодою. Тому що для дітей речі – це комунікатори. Це пароль, допуск до кола. Можливість побути одним з дитячого співтовариства.

«Ми всі носимо такі джинси» або «у всіх дівчаток в нашому дитячому садку такі заколочки (барбі, рожеві поні … додайте з вашого життя)».

 

ПРОДЕМОНСТРУЙТЕ ДИТИНІ, ЩО ВИ РОЗУМІЄТЕ І ПІДТРИМУЄТЕ ЇЇ СПІЛЬНІСТЬ З ІНШИМИ ДІТЬМИ. НЕХАЙ І НА ТАКІЙ НІКУДИШНІЙ, НА ДОРОСЛИЙ ВЗГЛЯД, ОСНОВІ ЯК ВОЛОДІННЯ ОДНАКОВО РЕЧАМИ.

 

Дітям часто не принципово дорогий у них екземпляр або дешевий. (А якщо принципово, значить, ось він, прийшов вдалий момент поговорити звідки беруться гроші і посадити зернятко бажання якомога раніше заробляти самостійно).

 

НАБАГАТО ВАЖЛИВІШЕ НЕ ЗНЕЦІНЮВАТИ З ПОЗИЦІЇ СВОГО «Я КРАЩЕ ЗНАЮ» ТЕ, ЩО ЦІННЕ ДІВЧАТАМ І ХЛОПЦЯМ – ВВАЖАТИМУТЬ СВОЇМ, ТАКИМ ЖЕ.

 

За подібними нікудишними дурницями часом ховаються важливі почуття і стани. У певний момент архіважливо побути одним з багатьох. Таким же могутнім як всі однолітки Господарем Предмету.

Час индивидуації теж прийде. І дитина не захоче якось бути як всі. Адже людині необхідно освоїти обидва стану: бути разом і бути окремо.

Спроби дорослих рулити в цьому місці по-своєму – можуть мати спочатку відносно непомітну дитячу реакцію. Попросив – відмовили – начебто погодився.

Дитина лояльна батькам, і якщо мама вважає, що «ми N-ові, ми розумні, і в таку нісенітницю не граємо» – дитина може змиритися. Яке співтовариство рівних зрівняється в дитинстві із значущістю роду, сім’ї? ..

 

АЛЕ СІМЕЙНИЙ МІФ ПРО ПЕРЕВАГИ «СІМ’Ї N-ОВИХ» НАД ЗАКОНАМИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ЩЕ БУДЕ ДИТИНОЮ ОПЛАЧЕНО. КОЛИ ПІЗНІШЕ З’ЯСУЄТЬСЯ, ЩО ЗДАТНЫСТЬ КОМУНІКУВАТИ З ГРУПОЮ СОБІ РІВНИХ НЕ СФОРМОВАНА.

 

Тому що замість неї вбудувалася установка бути вище цих безглуздих забав. І тривале нерозуміння що ж зі мною не так, чому я не вмію отримувати задоволення від колективного спілкування … (Тому що я правда розумніший? .. або тому що у мене колись не було цього ідіотського велосипеда? ..)

 

Це зовсім не погано бути трохи «як всі».

 

Автор – Олена Кузнєцова, психолог

Джерело – uaua.info

Фото – unsplash.com