Здоров'я

Вітаміни і імунітет

Одне з питань, яке цікавить усіх зараз: як швидко зміцнити імунітет?

Відповідь на жаль не занадто весела – швидко можна тільки зіпсувати здоров’я, а зміцнити його швидко просто неможливо.

На даний момент не існує засобів які можуть з доказовою ефективністю попередити зараження коронавірусом, проте деякі дії ми зробити все-ж можемо. ВООЗ доведена пряма залежність захворюваності вірусними інфекціями в цілому і респіраторними вірусами зокрема, а також тяжкість протікання респіраторної патології і ризиків ускладнень від дефіциту тих або інших вітамінів і мінералів.

Найбільш важливі з них, які рекомендовані до профілактичного прийому населенням в умовах пандемії і не тільки:

!Вітамін Д. Є потужним імуностимулюючим мікроелементом і особливо важливий для людей старше 70 років. Він відіграє важливу роль в профілактиці респіраторних інфекцій, скороченні використання антибіотиків і посиленні реакції імунної системи на інфекції.

Профілактична доза дорослим 2000-4000МЕ на добу, 500-2000МЕ дітям залежно від віку і супутньої патології.

!Цинк. Ефективний у боротьбі з простудними захворюваннями, оскільки запобігає дії вірусів на клітини хазяїна в слизових оболонках. Крім того, він зупиняє розвиток запалення.

Дітям старше за 4 роки і дорослим рекомендований профілактичний прийом препарату Цинктерал по 1-2 т на добу 5 днів, потім 1-2 т 1 раз на тиждень.

!Вітамін С. Сбалансированный рівень вітаміну С сприяє здоровій функції імунної системи. Як тільки віруси досягають нашу слизову мембрану, вітамін С активно діятиме в різних місцях. Він індукує утворення лейкоцитів, дотримується вільних радикалів, нейтралізуючи їх і регенеруючи більше власних антиоксидантів організму.

Дорослим рекомендований прийом по 1-2 гр при перших ознаках захворювання, профілактично по 0,5-1 гр на добу залежно від наявності супутньої патології. Дітям рекомендовано залежно від віку за призначенням лікаря.

!Вітаміни А і Е. На думку академіка Чучалина, прийом цих вітамінів є основною ланкою формування місцевого імунітету слизових оболонок. Рекомендований прийом по 1 к 1 раз на день.

 

Будьте здорові!

 

Автор – Олена Суркова, Доказовий педіатр