Творчість

Граємо з дітьми: цікаве застосування надувних кульок

 

Хтось скаже, що повітряні кульки тільки для свят, ну або, в крайньому випадку, запустити їх в небо, а ми скажемо – «Ви просто не вмієте правильно використовувати кульки …».

Насправді грати з кульками цікаво не тільки дітям, а й дорослим. Але ось як влаштувати спільну гру з непосидючим малюком, у якого, на думку батьків кілька шил, пружин і т.п. прискорювачів, але при цьому він любить робити? Все дуже просто запропонуйте йому пограти з повітряними кульками, але не просто пограти, а за допомогою них виготовити прості і забавні іграшки. І повірте, таке заняття йому сподобатися.

 

Що ж все-таки можна змайструвати за допомогою кульок??? Варіантів багато, особливо якщо пофантазувати. Ми пропонуємо вам для початку чотири варіанти:

  1. Машинка на повітряній кулі
  2. Вертушка
  3. Кульколет
  4. Човен на повітряній кулі

 

  1. Машинка на повітряній кулі

Машинки на повітряних кулях – це прекрасний привід добре провести час з дитиною і влаштувати різні змагання.

Для виготовлення машинки вам знадобляться: коробка, ніж, маленькі штирі і колеса (їх можна купити або виготовити), 4 пластикові питні соломинки, повітряна куля, клей, скотч або будь-яка інша клейка стрічка, папір, гарячий клей, лінійка.

 Збірка:

Виріжте шматок паперу досить довгий, щоб обернути коробку. Якщо ви використовуєте картонний папір, то вам потрібно за допомогою тупого боку ножа продавити місця згинів, це полегшить обгортання навколо коробки.

Приклейте папір, обернувши коробку (як показано на картинці).

Встановіть колеса. Виміряйте і відріжте осі, щоб вони відповідали ширині коробки плюс ширині шин. Виконайте під них отвори в коробці і встановіть їх. Прикріпіть до осей колеса. Якщо у вас є ходова частина, з якої небуть поламаною іграшкової машинки, ви можете використовувати її.

Перевірте, як працюють колеса? Вони повинні прокручуватися з легкістю.

За допомогою гарячого клею і шматочків, які залишаться після обрізки осей, зафіксуйте колеса, щоб вони не злітали. Знову перевірте легкість ходу.

 

Тепер вам не обходимо вирізати два отвори в машині. Один нагорі і один ззаду. Отвори знадобляться для соломинок, тому переконайтеся, щоб вони були досить великі для того щоб соломинки помістилися.

Тепер прийшов час для створення та встановлення «двигуна». Обріжте кожну питну соломинку трохи нижче згину. Зберіть їх разом. Один кінець соломинок вставте в кульку і за допомогою скотча добре закріпіть кулю і соломинки між собою. Спробуйте надути кулю через соломинки, якщо куля закріплена на соломинках щільно, то надути його не складе труднощів. Вставте соломинки вільним кінцем в отвори в коробці.

Надуйте повітряну кулю. І можете запускати свою машинку.

Зробіть кілька машинок і влаштуйте веселі змагання.

Ви також можете зробити машинки і іншим способом, наприклад, бувають і такі варіанти:

 

  1. Вертушка

Ще один спосіб весело провести час, це разом з дитиною змайструвати вертушку (або пропелер) з повітряною кулею.

Для виготовлення вертушки знадобляться: повітряна куля, олівець, шпилька, питна трубочка і скотч.

Надуйте і сдуйте кульку кілька разів, щоб віна стала більш еластичною.

На прямий кінець питної трубочки одягніть кульку, і закріпіть її скотчем.

Зігніть гнучку частину трубочки під кутом 90 градусів.

Візьміть шпильку і за допомогою неї прикріпіть трубочку до олівця, як показано на зображенні.

Надуйте повітряну кулю через трубочку.

Повітря, що виходить з кулі через трубочку змусить її обертатися колами як пропелер.

 

  1. Кульколет

Ще один варіант розваг з повітряною кулею.

Для цієї гри вам знадобляться: повітряна кулька, питна трубочка, щільна нитка або тонка мотузка, краще нейлонові (вона повинна бути міцною і легко проходити крізь трубочку), скотч (або будь-яка інша клейка стрічка).

Протягніть нитку крізь трубочку і закріпіть обидва кінці нитки від стінки до стінки (або від дверей до вікна, все залежить від того, як облаштоване ваше приміщення, де ви збираєтеся грати).

Прикріпіть до трубочки скотч, як показано на зображенні.

Надуйте повітряну кульку і затисніть отвір прищіпкою, щоб не виходило повітря.

 

Прикріпіть кульку до трубочки. Кульколет – готов !!!

Розтисніть прищіпку і ваш кульколет стрімко помчить вперед.

Враховуйте, що кульколети рухаються дуже швидко, тому нитку бажано натягувати подовшу. Зробіть свою нитку досить довгою, щоб повітряна куля проїхала досить далеко. Експериментуйте з різною довжиною і кутом нахилу нитки і т.п.! Натягніть кілька ниток і влаштуйте змагання на дальність або швидкість. Вдалих запусків.

 

  1. Човен на повітряній кулі

Для дітей полюбляючих грати з водою або не дуже люблячих купатися, можна змайструвати човен на повітряній кулі.

Щоб зробити човен з повітряною кулею, вам знадобиться: повітряна кулька, кухонна губка (велика), невеликий шматок пластикової трубки (на прикладі використовувався діаметр 2 см і 7,5 см в довжину, транспортир і лінійка, ножиці, олівець, ніж, дитячий басейн, ванна або велика ємність, щоб перевірити вашу човен у дії.

Як зробити човен з повітряною кулею:

Візьміть губку і обріжте два кута як показано на зображенні. Для того, щоб зрізати два рівних шматочка використовуйте лінійку і транспортир. Кут зрізу вибирається за вашим бажанням, на зображенні був обраний кут в 45 градусів.

Відзначте за допомогою лінійки середину вашого човна і зробіть ножем наскрізну проріз.

Надуйте і сдуйте кілька разів повітряну кульку для того, щоб віна стала більш еластичною.

Вставте кульку в проріз посередині човна і надіньте її на пластикову трубочку.

Ваша човен готов до запуску!

Сподіваємося, наша стаття допоможе вам направити непосидючість вашої дитини в русло захоплюючих і цікавих ігор. Ми навели лише три приклади використання повітряної кульки, але насправді подібних ігор можна придумати безліч, все залежить від вашого бажання і від вашої фантазії.

 

Джерела – https://allfortheboys.com, https://www.thecrafttrain.com і https://coolprogeny.com (фото з сайтів)